کد خبر 443114

چگونه سلامت پوست خود را در تابستان حفظ کنیم؟

با گرم‌تر شدن هوا یک پرسش مهم که از سوی بسیاری از افراد مطرح می‌شود این است که چگونه می‌توان سلامت پوست را حفظ کرد. پاسخ به این سوال می‌تواند بسیار ساده و در عین حال کاربردی باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، اگرچه برخی از افراد با فرا رسیدن تابستان، برنزه شدن خود را جشن می‌گیرند، اما بسیاری دیگر نیز مایل نیستند با تغییر رنگ پوست خود مواجه شوند یا پوستشان آسیب ببیند.

یکی از مهمترین نکات درباره سلامت پوست این است که پوست خود را از خشکی و آفتاب محافظت کنید. خشکی پوست خطوط و چین و چروک‌های پوستی را برجسته می‌کند، بنابراین صورت خود را آبرسانی کنید تا از لکه دار شدن آن جلوگیری کنید. می‌توانید این کار را با یک مرطوب کننده روزانه حاوی ویتامین C. به عنوان یک آنتی اکسیدان قدرتمند انجام دهید.
استفاده از یک کرم ضدآفتاب می‌تواند تاثیری فوق العاده روی سلامت پوست شما داشته باشد؛ بنابراین سعی کنید از کرم ضدآفتاب پیش از ورود به مناطق آفتابی استفاده کنید.
یک رژیم غذایی سالم می‌تواند باعث شگفتی‌هایی بسیار برای پوست شما شود. کلاژن صورت خود را با غذا‌های سرشار از آنتی اکسیدان‌ها، از جمله سبزیجات برگ سبز، زغال اخته، طالبی و سایر خربزه‌ها تحریک کنید. ماهی قزل آلا و سفیده تخم مرغ منبع عالی پروتئین است که به تغذیه پوست و ترمیم آسیب‌ها نیز کمک می‌کند.

اگر خانم هستید، آرایش خود را ساده‌تر و سبک‌تر کنید، آرایش سنگین می‌تواند به سلامت پوست شما آسیب‌هایی متعدد برساند که این آُیب‌ها در نور آفتاب تشدید می‌شود. مراقب باشید در فصل تابستان بیش از حد پوست خود را لایه برداری نکنید. لایه برداری‌های متعدد با استفاده از محصولات شیمیایی به پوست شما آسیب میزند.
سعی کنید در فصل گرما بیشتر آب بنوشید. نوشیدن آب می‌تواند در بلند مدت سلامت پوست شما را بهبود بخشیده و تضمین کند. بسیاری از ما درباره مزایای هیدراته شدن بدن آگاهیم، اما شاید مطلع نباشیم که همین نوشیدن آب بتواند به شما در سلامت پوست طی فصل گرما کمک کننده باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر