{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 437787

مشاغلی مانند گردشگری، کشاورزی، صنعت پوشاک، خرده فروشی مواد غذایی، خدمات اورژانسی و اضطرابی عمومی، آموزش، سلامت و درمان و صنایع خودروسازی از جمله مشاغلی بودند که تحت تأثیر ویروس کرونا آسیب دیدند و بیکاران زیادی دارند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، بعد از شیوع ویروس کرونا بخش قابل توجهی از مشاغل تحت تأثیر این ویروس از بین رفتند. مشاغلی مانند گردشگری،کشاورزی، صنعت پوشاک، خرده فروشی مواد غذایی، خدمات اورژانسی  واضطرابی عمومی، آموزش، سلامت و درمان و صنایع خودروسازی از جمله مشاغلی بودند که تحت تأثیراین ویروس آسیب دیدند.

 پیش بینی ها نشان می دهد که صنعت گردشگری که 10.5 درصد از تولید ناخالص داخلی جهان را به خود اختصاص می دهد در اثر بحران کرونا دچار افتی 45تا70 درصدی خواهد شد. با توجه به این تعداد زیادی از 319 میلیون شاغل این بخش را زنان و جوانان تشکیل می دهد. حمایت از نیروی کار این بخش از اهمیت زیادی برخوردار است.

صنعت پوشاک: اشتغال درصنعت پوشاک به شدت تحت تاثیر تعطیلی کارخانه ها و مغازه ها قراردارد. مضاف بر این افزایش بیکاری و کاهش درآمدها باعث لغو شفارش ها و یا تعلیق تولید تا حد80درصد برای برخی از کارخانه های مطرح پوشاک در سطح بین المللی شده است.

uUqpY96viApT

ارسال نظر

  • پیام
    ۰ ۰

    کاری نبود که بدبخت نشه

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری