{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 437513

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد کنترل سطح قند خون به مبارزه با کووید۱۹ کمک می‌کند.

به گزارش هندوستان‌تایمز، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد کنترل سطح قند خون به مبارزه با کووید۱۹ کمک می‌کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محققان تأکید می‌کنند، اگر شما یا والدینتان از بیماری دیابت رنج می‌برید، کنترل آن تنها کلید حفظ امنیت در برابر عفونت کووید ۱۹ است.

پژوهش‌ها نشان داده، افرادی که با دیابت سر و کار دارند بیشتر مستعد ابتلا به کووید ۱۹ هستند، به ویژه اگر دیابت نوع ۲ دارند. در حقیقت، نتیجه مطالعه می‌گوید که احتمال بهبودی در این دسته از بیماران بسیار پایین است.

نتایج این مطالعه که در مجله Cell Metabolism منتشر شده بیانگر آن است که مبتلایان به دیابت در اوج همه‌گیری ویروس کرونا باید ورزش کنند، غذای سالم بخورند و فاصله اجتماعی را رعایت کنند و بیش از سایر افراد مراقب شست‌وشوی دست‌ها و ضدعفونی کردن سطوح باشند.

هونگلیانگ لی، محقق ارشد این پژوهش از دانشگاه ووهان می‌گوید: افراد مبتلا به دیابت اگر قند خون خود را کنترل و به توصیه‌های بهداشتی عمل کنند، به میزان قابل توجهی از کووید ۱۹ در امان هستند. 

بیش از ۵۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان مبتلا به T۲D هستند؛ مبتلایان به این بیماری در صورتی که دچار کووید ۱۹ نیز شوند، شرایط حادتری خواهند داشت.

بررسی‌ها  همچنین نشان داده، افراد مبتلا به دیابت نوع دوم که به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان بستری شده‌اند به مداخلات پزشکی بیشتری نیاز دارند.

ارسال نظر

  • پیام
    ۰ ۰

    دیابت خیلی بده

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری