{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 419553

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان گفت: تنها دو درصد افراد حامل کرونا دچار مشکل می‌شوند که ۸۰درصد آنها نیز بالای ۸۰سال سن دارند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، نوید دانایی عصر امروز در جلسه مدیریت بحران در استانداری سمنان اظهار کرد: نوع رفتار تک‌تک ما در کنترل بیماری‌ها و به‌ویژه کرونا ویروس بسیار مهم است.‌

وی اضافه کرد: اینکه گمان کنیم کرونا ویروس به سمت ما نخواهد آمد، فکر درستی نیست؛ بلکه باید تدبیر کرد و راه‌های پیشگیری از ابتلا به این ویروس را فراگرفت و آموزش داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان گفت: در همه حال باید آمادگی مقابله با انواع تهدیدات در حوزه سلامت را داشته باشیم و تدابیر لازم برای پیشگیری و مقابله با بیماری‌ها را بیندیشیم.‌

دانایی بیان کرد: مدیران به همکاران و کارکنانی که دچار علائم مشکلات تنفسی می‌شوند، سخت نگیرند و در نظر داشته باشند که آسیب حضور افراد بیمار به‌مراتب بیشتر از عدم حضور آن‌هاست.

وی افزود: در بحث جهانی کرونا، ۲۰ درصد از مبتلایان در مراکز درمانی بستری شده و ۸۰ درصد به‌سادگی مداوا می‌شوند و تنها دو درصد از این افراد دچار مشکلات حاد خواهند شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان تصریح کرد: به‌تازگی نوعی از این ویروس در چین کشف شده است که هیچ علامتی نداشته و خودبه‌خود بهبود می‌یابد.

دانایی با بیان اینکه تنها دو درصد افراد حامل کرونا دچار مشکل می‌شوند که ۸۰ درصد آنها نیز بالای هشتاد سال سن دارند، ادامه داد: مراقبت از خود و خانواده می‌تواند در کاهش شیوع این ویروس مناسب باشد.‌

کاهش برگزاری جلسات برای جلوگیری از شیوع کرونا

وی با بیان اینکه باید همگی تلاش کنیم که فرآیند انتقال ویروس را قطع کنیم، تأکید کرد: لازم است تا به‌منظور کاهش میزان شیوع بیماری ناشی از ویروس کرونا نسبت به کاهش برگزاری جلسات بزرگ و یا کوتاه کردن زمان آن و همچنین رعایت نکات بهداشتی و نظافت شخصی اقدام کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان گفت: این روزها همه فشار می‌آورند که به ماسک و مایع ضدعفونی نیاز دارند؛ لازم است اطلاع‌رسانی شود که غیر از بیماران و افراد مسؤول درمان، ضرورتی به استفاده از ماسک نیست.

دانایی با بیان اینکه به‌منظور مقابله با بیماری‌ها، شست‌وشوی ساده با آب و صابون به‌صورت مکرر فراموش نشود، خاطرنشان کرد: این روزها برای کشور حساس است و باید همه کمک کنیم که مشکلات برطرف شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری