کد خبر 417730

زنگ خطرهایی که می‌گویند شما در معرض ابتلا به دیابت هستید

بیماری دیابت یا قندخون بالا یکی از رایج‌ترین بیماری‌هایی است که افراد مختلف را درگیر می‌کند. اما شاید بتوان پیش از بروز دیابت یا افزایش سطح قند خون از این بیماری پیشگیری کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، می توان با کمک برخی از نشانه ها حدس زد که شاید شما هم در معرض دیابت قرار دارید. اما چه نشانه هایی؟

افزایش سطح گرسنگی

طبق گفته انجمن دیابت آمریکا، احساس گرسنگی تمام وقت می تواند یکی از علائم اولیه دیابت باشد. نام پزشکی این علامت "پولیفاژی" است و یکی از سه علامت اصلی هشدار دهنده دیابت است. در حالی که این علائم می تواند با سایر مشکلات پزشکی - مانند افسردگی یا استرس - مرتبط باشد اما احتمال بروز دیابت وجود دارد.

کندتر شدن بهبود زخم ها

اگر متوجه شده اید که بهبود بریدگی ها و جای زخم های شما مدتی طولانی تر از زمان عادی طول  می کشد، این می تواند نشانه دیابت باشد. تحقیقات منتشر شده در کتابخانه ملی ایالات متحده آمریکا نشان می دهد که دیابت مانع از تشکیل رگ های خونی جدید می شود ، که منجر به کندتر شدن روند بهبود زخمها می شود.

احساس خستگی

افرادی که به دیابت مبتلا هستند ، اغلب دوره های خستگی شدید را تجربه می کنند. این مشکل از نظر بالینی به عنوان سندرم خستگی دیابت شناخته شده است و با احساس خستگی جسمی یا روحی دسته بندی می شود. اگر مبتلا به دیابت هستید ، ممکن است متوجه شوید که زودتر از زمان بهنجار احساس خستگی می کنید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر