{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 415756

پوست کندن و خرد کردن پیاز از جمله کارهایی است که می‌تواند باعث سوزش شدید چشمان شما شود. اما به نظر می‌رسد این کار را می توان با کمک برخی روش‌ها ساده‌تر کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، برخی راهکارها کمک می کنند سوزش چشمان شما به هنگام پوست کندن پیاز به حداقل خود برسد. اما چه راهکارهایی؟

آن را زیر آب برش دهید

یک کاسه را پر از آب کنید. بهتر است آب درون کاسه سرد باشد. پیاز را درون کاسه بگذارید و آن را زیر سطح آب خرد کنید. این کار می تواند کمی دست و پا گیر باشد زیرا لب کاسه مانع از حرکت مچ دست شما می شود ، اما اگر پیاز را محکم بگیرید و چاقو را با خیال راحت زاویه دهید ، آب کمک می کند تا آنزیم های تحریک کننده را از برخورد هوا و در نتیجه گریه در چشم شما بازدارد.

این کار را نزدیک شعله گاز انجام دهید

دلیل موثر بودن این موضوع کمی مرموز است. بهترین فرضیه این است که هرچه شعله های آتش از اکسیژن تغذیه می شوند ، دانه های پیاز را از چشم شما دور کرده و به سمت شعله های گاز می کشند. می توانید شمع را نیز امتحان کنید.

ابتدا آن را در یخچال بگذارید

سرما زدگی پیاز ، چه برای 30 دقیقه و چه به مدت 24 ساعت ، می تواند روند شیمیایی که آنزیم ها را به گاز تبدیل می کند کاهش دهد. البته ماندگی بیش از حد پیاز در یخچال هم خوب نیست اما با این روش می توانید شرایط را برای کاهش سوزش چشمتان فراهم کنید.

چاقوی برش خود را تیز نگه دارید

شما می توانید برای این موضوع نیز از علم تشکر کنید. چاقوی تیز با سرعت برش بالای خود مانع از پخش شدن آنزیمهای سوزاننده چشم می شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری