{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 414592

مدیر گروه طب کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: روزانه ۸۰نفر به کلینیک‌های طب کار در خراسان رضوی مراجعه می‌کنند که بیشترین مشکلات آنها کاهش شنوایی، دردهای عضلانی، اسکلتی و پوستی است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، احسان رفیعی افزود: به همین دلیل رعایت استانداردهای محیط کار همچون تنظیم ارتفاع میز و صندلی با سطح مانیتور کامپیوتر، رعایت اصول حمل بار، هل دادن به جای بلند کردن اجسام سنگین و استفاده از وسایل حمل دستی، برای پیشگیری از این بیماری‌ها ضروری است.
وی ادامه داد: ۱۵ تا ۲۰ درصد شاغلین درگیر بیماری‌های کار هستند که وظیفه پزشک طب کار در این حوزه برنامه‌ریزی برای پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری‌هاست.
وی گفت: پیشگیری از بیماری‌های شغلی نیازمند همکاری بین مدیران مجموعه‌ها، پزشک طب کار و کارشناس بهداشت حرفه‌ای است و اقدامات پیشگیرانه نیز در سه سطح، تعیین زیان آور بودن حرفه و کاهش بار عوامل خطر، معاینات دوره‌ای، بازتوانی و تعیین میزان غرامت و از کارافتاده شدن فرد صورت می‌پذیرد.
رفیعی منش افزود: انجام فعالیت‌های ورزشی مانند پیاده‌روی، شنا کردن و دوچرخه‌سواری به تقویت عضلات اطراف ستون فقرات کمک می‌کند، همچنین کارمندان و کارکنان دولت برای جلوگیری از کمر درد باید از نشستن‌های طولانی مدت پرهیز کنند.
وی ادامه داد: براساس آمار سازمان تامین اجتماعی، سالانه ۱۱ هزار حادثه در محیط کار رخ می‌دهد و دستکم ۷۰۰ تا ۸۰۰ نفر در محیط‌های کار فوت می‌کنند.
۱۵ متخصص طب کار در استان خراسان رضوی مشغول فعالیت هستند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری