کد خبر 414329

۳نکته مهم برای پیشگیری از حملات قلبی در زنان

زنان و مردان معمولا از سنین میانسالی به بعد باید بیش از گذشته مراقب وضعیت سلامتی خود باشند. اما یک اشتباه رایج این است که بسیاری از افراد تصور می کنند در سنین زیر ۴۰سالگی دچار حملات قلبی نمی شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، برای حفاظت از سلامت زنان نکاتی وجود دارد که بهتر است بدانید و با کمک این نکات سلامتی خود را حفظ کنید:

علائم را بدانید

زنان همیشه علائم کلاسیک سکته قلبی مانند درد قفسه سینه و بی حسی بازو را دریافت نمی کنند. آنها ممکن است تپش قلب ، تنگی نفس ، خستگی و علائمی مانند آنفولانزا را تجربه کنند. درواقع این ها همه علائم بالقوه بیماری های قلبی هستند ، اما ممکن است شما چیزی را در قلب خود حس نکنید بلکه بیشتر احساس بیماری های عمومی داشته باشید.

 مصرف سیگار را متوقف کنید

شما می دانید که سیگار کشیدن برای شما بد است ، اما شاید ندانید که سیگار کشیدن می تواند زمینه ساز حملات قلبی در شما شود. سیگار کشیدن به طور فزاینده ای در زنان جوان رواج دارد ، گزارش سال 2015 در مورد پیشگیری از بیماری های مزمن نشان می دهد که زنانی که سیگار می کشند، حتی بیش از مردان خطرات سلامتی را تجربه می کنند.

فشار خون خود را کنترل کنید

در 30 سال گذشته تعداد زنان زیر 45 سال با فشار خون بالا دو برابر شده است. در نتیجه ، دستورالعمل های کالج آمریکایی قلب و عروق  توصیه می کند که افراد دارای فشارخون بالا تلاش کنند تا فشار خون خود را کاهش دهند یا حداقل وضعیت سلامتی خود را برای پیشگیری ز حملات قلبی به طور مداوم کنترل کنند

بیشتر بخوانید
ارسال نظر