{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 411204

ام اس به عنوان یکی از شایع‌ترین اختلالات عصبی در جهان شناخته می‌شود. این بیماری بر سیستم عصبی مرکزی یعنی مغز ، نخاع و اعصاب در بدن تأثیر می‌گذارد و این می‌تواند منجر به انواع مختلفی از مشکلات شود. در حالی که هیچ روش درمانی شناخته شده‌ای برای این بیماری وجود ندارد ، آخرین تحقیقات نشان می‌دهد که تشخیص زود هنگام می‌تواند بیماران را تا حد زیادی تت کنترل قرار دهد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، به عنوان یکی از شایعترین اختلالات عصبی در جهان ، بیماری ام اس نشانه هایی زودهنگام دارد. البته دقت کنید که وجود این علائم لزوما به معنای ابتلای شما به ام اس نیست اما در صورت بروز ناگهانی این مشکلات بهتر است با پزشک مشورت کنید:

خستگی

احساس خستگی بیش از حد معمول دارید؟ خستگی یکی از شایع ترین علائم بیماری ام اس است. طبق گزارش انجمن ملی ام اس ، حدود 80٪ از مبتلایان به بیماری ام اس این علامت را تجربه می کنند. این تغییر ممکن است زندگی شما را تحت تأثیر منفی قرار دهد و مانع از این می شود که شما به طور عادی قادر به کار یا عملکرد باشید. اگر نگران احساس بیش از حد خستگی یا خواب آلودگی هستید ، با یک متخصص پزشکی صحبت کنید.

سوزن سوزن شدن و بی حسی بدن

تغییرات در احساس لامسه می تواند نشانه اولیه بیماری ام اس باشد. این بیماری بر سیستم عصبی و احساس لمس شما تأثیر می گذارد ، که می تواند منجر به بی حسی ، سوزن شدن و احساس سوزش شود. انجمن ملی ام اس ایالات متحده می گوید بی حسی ممکن است اولین علامت ام اس باشد که قبل از تشخیص بیماری آن تجربه می کنید. هر وقت احساسات جدیدی را در بدن خود تجربه کردید ، ارزش این را دارد که به دنبال کمک پزشکی باشید.

مشکلات تعادل

طبق گزارش انجمن ام اس انگلیس ، امکان تاثیر گذاری بیماری ام اس بر حس تعادل افراد بسیار بالاست و این حالت باعث سرگیجه افراد می شود. این تغییر همچنین ممکن است بر نحوه قدم زدن شما تأثیر بگذارد و باعث شود شما روی پاهای خود ناپایدار شوید و حتی دچار افتادن روی زمین شوید. به خاطر داشته باشید که اگر مشکلات تعادل را تجربه می کنید ، لزوماً ام اس ندارید. با این وجود ، ممکن است بخواهید در مورد مسئله با پزشک صحبت کنید.

چشم درد

آیا هنگام حرکت چشم خود احساس درد چشم می کنید ؟ براساس گزارش انجمن ملی ام اس ، نوریت اپتیک ، یعنی التهاب عصب بینایی ، یک علامت هشدار دهنده مشترک برای بیماری ام اس است. در حالی که احتمالاً این احساس فقط در یکی از چشمان شما رخ می دهد ، ممکن است آن را در هر دو چشم تجربه کنید. دیدن پزشک هنگام مشاهده این علائم هشدار دهنده اولیه ام اس مهم است.

از بین رفتن قدرت تفکیک رنگ

برای برخی از افراد مبتلا به ام اس، ، رنگهایی که زمانی پر جنب و جوش و روشن بودند ، کسل کننده و خاکستری می شوند. انجمن ملی ام اس اظهار داشت که از بین رفتن رنگها در بینایی به دلیل نوریت اپتیک ، یک عارضه جانبی ام اس است. به عنوان مثال ، ممکن است متوجه شوید که رنگ هایی مانند قرمز ، آبی و زرد به طور ناگهانی خاکستری به نظر می رسند. اگر این نوع تغییر دید را تجربه می کنید ، باید در اسرع وقت به یک متخصص پزشکی مراجعه کنید.

مشکل بلع

"دیسفاژی" ، یعنی بلع مشکل ، یکی از علائم شایع بیماری ام اس است. طبق گزارش انجمن ام اس انگلیس ، حداقل یک سوم از افرادی که به بیماری ام اس مبتلا شده اند مشکل بلع دارند. علائم این مشکل ممکن است شامل چسبیدن مواد غذایی در گلو ، مشکل هنگام جویدن و بازگشت غذا و نوشیدنی باشد. به محض اینکه متوجه این علائم هشدار دهنده احتمالی شدید ، با پزشک مشورت کنید.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری