{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 405683

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد علائم افسردگی در کودکان از هفت سالگی قابل مشاهده است و علائم هشدار دهنده‌ می‌تواند مشکلات عاطفی آینده را پیش‌بینی کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، یک مطالعه جدید نشان می‌دهد علائم افسردگی در کودکان از هفت سالگی قابل مشاهده است.

محققان آمریکایی با اسکن کردن مغز کودکان علائم افسردگی در آنها را پیدا کرده‌اند، کسانی که افسردگی داشتند ارتباط کمتری بین نیمه‌های مغز داشتند.

 در بسیاری از افراد علائم افسردگی از دوره نوجوانی و با نشانه‌هایی از استرس و اضطراب پیدا می‌شود در عین حال تعداد زیادی از افرد نیز در سنین پایین کودکی به این اختلال دچار می‌شوند. 

یک مطالعه نشان می‌دهد افسردگی ممکن است در مغز کودکان از هفت سالگی شروع شود و علائم هشدار دهنده می‌تواند مشکلات عاطفی آینده را پیش بینی کند.

محققان آمریکایی تقریباً ۱۰۰ کودک را مورد مطالعه قرار دادند و دریافتند می‌توانند پیش بینی کنند که در سن ۷ سالگی کودکانی هستند که از افسردگی رنج می‌برند.

وزرات بهداشت آمریکا پیش‌تر اعلام کرده بود، اضطراب و افسردگی، سالانه ۵۶ میلیون نفر را تحت تأثیر قرار می‌دهد و برای دولت هزینه‌های درمانی بسیار به بار می‌آورد.

این مطالعه در ژورنال JAMA Psychiatry  منتشر شد و نشان داد تقریباً از هر 5 کودک، علائم افسردگی آنها در طی چهار سال بدتر می‌شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری