کد خبر 275176

تسکین درد معده با روش های طبیعی

به دلایل مختلف و متعددی، برخی مواد غذایی بسیار سخت هضم شده و باعث مشکلات گوارشی و درد معده می‌شوند. بیماری‌های گوارشی از مشکلات شایع است و بسیاری از افراد از درد معده، سوء هاضمه یا حالت تهوع صبحگاهی, تلخی دهان و ... شکایت دارند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تبیان، بسیاری از افراد برای درد معده یا مشکلات سیستم گوارشی خود از درمان‌های خانگی بهره می‌برند و در بسیاری از مواقع این درمان‌ها تا حد زیادی می‌تواند مؤثر واقع شود.

شیرین بیان، رازیانه و زیره سیاه: این سه گیاه حاوی روغن‌هایی هستند که عضلات دستگاه گوارش را شل می‌کنند و به هضم غذا کمک خواهند کرد. هر زمانی دچار معده درد شدید، می‌توانید از این دانه‌های گیاهی برای التیام معده درد خود استفاده کنید.

زنجبیل: یک گزینه مفید برای تسکین معده درد است. زنجبیل به افزایش تحرک دستگاه گوارش کمک می‌کند، در نتیجه موجب حرکت مواد غذایی به سمت پایین دستگاه گوارش می‌شود و احساس تهوع را کاهش می‌دهد. برای تسکین معده درد می‌توانید زنجبیل را در چای دم کنید و بنوشید.

الکترولیت‌های موجود در موز به بدن کمک می‌کنند تا آب از دست رفته خود را، مجدداً به دست آورد. به خصوص اگر دچار تهوع و اسهال شده‌اید و مقداری از آب بدن شما از دست رفته است و یا معده درد شدیدی دارید، بهتر است موز بخورید

پاپایا: پاپایا یک میوه گرمسیری و البته حاوی آنزیمی به نام پاپایین است که به فرایند هضم کمک می‌کند. مصرف این میوه برای تسکین معده درد توصیه می‌شود اما اگر میلی به خوردن پاپایا ندارید، می‌توانید قرص آنزیمی پاپایین را خریداری کنید تا معده درد شما تسکین یابد.

نعناع: این سبزی معطر منجر به آرام کردن عضلات معده و بهبود فرایند هضم می‌شود. نعناع در واقع یک گیاه ضد اسپاسم عضلات دستگاه گوارش است. اگر از معده درد رنج می‌برید، می‌توانید در پایان وعده‌های اصلی غذایی چای نعناع بنوشید. قرص‌های نعناع نیز تأثیر مفیدی روی تسکین درد معده دارند.

کربوهیدرات شیرین: دستگاه گوارش به آسانی می‌تواند برنج سفید، بیسکویت و سبوس جو را تجزیه و هضم کند. همچنین این مواد غذایی حتی در مواقعی که معده درد دارید نیز به آسانی هضم می‌شوند و تسکین دهنده‌های خوبی هستند.

موز: الکترولیت‌های موجود در موز به بدن کمک می‌کنند تا آب از دست رفته خود را، مجدداً به دست آورد. به خصوص اگر دچار تهوع و اسهال شده‌اید و مقداری از آب بدن شما از دست رفته است و یا معده درد شدیدی دارید، بهتر است موز بخورید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر