کد خبر 150271

چگونه ۹ کیلوگرم وزن کم کنیم؟

برای شما ۷ روش داریم که با انجام آن‌ها می‌توانید به وزن دلخواه خود برسید و برای همیشه در آن وزن بمانید.

این فکر بسیار خوشایند است که 9 کیلو وزن کم کنید و با جسمی سالم‌تر لباس‌های قدیمی که برایتان تنگ بودند را به تن کنید. برای شما 7 روش داریم که با انجام آن‌ها می‌توانید به وزن دلخواه خود برسید و برای همیشه در آن وزن بمانید.

 

1. یک برنامه طولانی‌مدت بریزید

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فرادید، جانت همیلتون فیزیولوژیست ورزشی می‌گوید: "کاهش وزن یک مسابقه دو سرعت نیست. حتی یک ماراتون هم نیست. بلکه باقیمانده زندگی شماست." زمانی که تصمیم دارید میزان قابل‌توجهی وزن کم کنید، بهتر است روش کاهش وزنی را انتخاب کنید که بتوانید برای همیشه از آن استفاده کنید. یک متاآنالیز در مجله انجمن پزشکی آمریکا به این نتیجه رسید که بهترین رژیم غذایی آن است که بتوانید مدت زیادی آن را بکار برید.

اتخاذ یک روش جدید همیشه در ابتدا چالش‌برانگیز است. اما روش شما نباید شامل محرومیت، فرار از رویدادهای اجتماعی و یا قرار دادن تمام گروه‌های غذایی در لیست سیاه شود.

 

2. استاد تغییرات کلی شوید

آلبرت متِنی متخصص تغذیه و مربی ورزشی در نیویورک می‌گوید: " من همیشه کم کردن مقدار زیادی وزن را شبیه به ساخت مجسمه دانسته‌ام. زمانی که چیزی را حجاری می‌کنید، قبل از پرداختن به جزئیات باید یک‌پایه ایجاد کرد."

به این معنی که: با تغییرات کلی شروع کنید. مانند استفاده بیشتر از سبزیجات و هرروز صبحانه خوردن و حذف خامه در قهوه. پس از سپری کردن این مراحل می‌توانید به نکات ظریف‌تر بپردازید.

 

3. نگران وزنه نباشید

متِنی می‌گوید: "چه بخواهید 5 کیلو وزن کم کنید چه 50 کیلو، قانون این است که هفته‌ای بین نیم تا یک کیلو کاهش وزن داشته باشید. برای این کار کافی است با خوردن غذای سالم‌تر و ورزش ، روزی 500 کالری کم کنید.

اما اگر می‌خواهید وزن زیادی کم کنید، برنامه زمانی‌تان به‌طورجدی تغییر خواهد کرد. به‌جای تمرکز بر روی وزنه، بر بهبودهایی که در سبک زندگی جدیدتان ایجادشده تمرکز کنید. شاید خواب بهتر باشد، داشتن انرژی بیشتر یا توانایی بیشتر در دویدن. این‌ها نشانه‌های پیشرفت و سالم‌تر شدن شماست؛ که هدف از کاهش وزن در وهله اول همین است.

 

4. عادت‌های مؤثر در کاهش وزن را افزایش دهید

نکته مثبت در کم کردن مقدار زیاد وزن این است که می‌توانید با تغییرات تقریباً کوچکی در عادت‌های غذایی و ورزشی خود، روزانه مقدار قابل‌توجهی کالری بسوزانید.

تأثیر کارهای کوچک را دست‌کم نگیرید. مانند سرپا ایستادن در کنفرانس‌های تلفنی، پارک کردن با فاصله از درب سوپرمارکت یا به همراه داشتن یک بطری آب. مطمئناً تأثیر جلسات ورزشی سخت و هرروز سالاد خوردن را نخواهند داشت؛ اما همین چیزهای کوچک سوزاندن کالری را بیشتر می‌کنند.

 

5. به‌تدریج کالری کم کنید

برای کاهش وزن، باید کالری بیشتری ازآنچه می‌خورید بسوزانید. اما با کاهش هر کیلو وزن، دیگر لازم نیست به‌اندازه قبل کالری بسوزانید. به این دلیل: کالری همان انرژی است. هر چه بدنتان کوچک‌تر باشد، کالری کمتری در روز می‌سوزانید. بعلاوه، در فرآیند لاغری احتمالاً اندکی عضله نیز از دست خواهید داد. بنابراین هرچه بیشتر وزن کم کنید، بدنتان برای حفظ کالری تلاش بیشتری می‌کند. پدیده‌ای که به آن  حالت گرسنگی می‌گویند.

درواقع بدن شما برای حفظ وزن جدید خود نسبت به فردی در همان وزن که هرگز اضافه‌وزن نداشته، به کالری کمتری نیاز دارد. این اثر جانبی اغلب برای افرادی رخ می‌دهد که بالای 9 درصد وزن کم می‌کنند.

 

6. وزنه سنگین بلند کنید

این مورد را زیاد تکرار می‌کنیم زیرا هر چه قوی‌تر باشید، جذاب‌ترید. و زمانی که بحث کاهش وزن باشد، تمرینات قدرتی بیشتر= سوزاندن چربی بیشتر. همان‌طور که گفتیم، با کاهش وزن میزان متابولیسم پایه ( تعداد کالری‌هایی که تنها با تنفس می‌سوزانید) در بدن شما کاهشمی یاد.

 

7. به بدنتان عشق بورزید

نداشتن حس خوب نسبت به خودتان هیچ کمکی به کاهش وزن نمی‌کند. اما برعکس، تحقیقات نشان داده دوست داشتن بدنتان در کاهش وزن تأثیر دارد.

اریکا سوتر مربی ورزشی در بالتیمور می‌گوید: "اعتمادبه‌نفس در باانگیزه ماندن برای کاهش وزن بسیار مهم است." نگاهی در آینه بی اندازید و بگویید: " عاشق بدنم هستم". این کار شروع خوبی است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر