کد خبر 545572

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

با یک میلیارد کجای تهران می‌توان خانه خرید؟

در گزارش پیش رو به بررسی قیمت برخی از خانه‌های یک میلیارد تومانی که در آژانس‌های املاک شهر تهران برای فروش فایل شده است، خواهیم پرداخت.

اقتصادآنلاین - سیده زهرا محمودی؛ شاید در این روزها خرید یک خانه یک میلیارد تومانی در هر کجای تهران کار آسانی نباشد و اساسا در بسیاری از محله‌ها چنین امکانی وجود ندارد. در بسیاری دیگر از محله‌ها نیز تنها می‌توان یک خانه بسیار کوچک خریداری کرد که در ادامه به بررسی قیمت برخی از خانه‌های یک میلیارد تومانی که طی روزهای اخیر در آژانس‌های املاک شهر تهران به فروش گذاشته شده است، خواهیم پرداخت.

البته پیش از هر چیز توجه داشته باشید، باتوجه به اینکه این واحدها تنها ارقام پیشنهادی مالک بوده و هنوز به فروش نرفته است، به طور دقیق قیمت مسکن را عنوان نمی‌کند؛ علاه بر این موضوع، قیمت مسکن در هر محله باتوجه به عواملی چون متراژ، سن بنا، امکانات و... متفاوت خواهد بود و هیچ عددی نمی‌تواند به طور مطلق قیمت مسکن در یک محله را عنوان کند.

خانه‌های یک میلیاردی تهران

یک دستگاه آپارتمان 57متری و 17سال ساخت در سلسبیل متری 16میلیون تومان و مجموعا 912میلیون تومان قیمت گذاشته شد؛ همچنین قیمت مسکن جهت معامله واحدی 70متری و 19ساله در بریانک 14میلیون تومان در ازای هر متر مربع اعلام شده است.

واحدی 45متری و 22سال ساخت در خواجه نظام متری 21میلیون تومان و یک خانه 50متری و 18ساله در آذربایجان متری 20میلیون تومان فروخته خواهد شد.

قیمت مسکن جهت معامله یک خانه 48متری و 7سال ساخت در دامپزشکی 20میلیون تومان در ازای هر متر مربع اعلام شد. خرید یک خانه 60متری و 8ساله در خیابان  جی نیز به 900میلیارد تومان سرمایه نیاز دارد.

ارامنه یک محله در شرق تهران است که یک خانه 55متری و 15ساله در آن متری 17میلیون تومان قیمت گذاشته شده است. همچنین برای معامله واحدی 51متری و 14ساله در سبلان به 969میلیون تومان سرمایه نیاز خواهید داشت.

20c4db05-856b-44c8-968c-38a6d5ded83c

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • آدرین
  ۵ ۱

  یه قبر دوطبقه دربهشت زهرا میشه خرید😿😔😪

 • علی
  ۴ ۰

  میشه‌تو‌بهشت‌زهرا‌یه‌سه‌طبقه‌جدید‌ساخت‌بخری‌اونجا‌قدیمیاش‌گرون‌تره😂🤣

 • ناشناس
  ۱ ۱

  پشتبام رئیسجمهور

 • ناشناس
  ۱ ۱

  ایشالا که زمین لرزه بیاد همه خونه ها به زمین تبدیل شن

 • ناشناس
  ۰ ۰

  الهی امین بلکه زلزله به داد ما برسه

 • مجید
  ۰ ۰

  سلام ، شاید ربط ندارد ومن بازنشسته نیستم ولی بارها مسولین سازمان تامین اجتماعی بحث راه انداخته اند برای وام ۷میلیون تومان بازنشسته ها !چقدر عالیست مسولین سر به بازار بزنند و بعداز آن با غرور بگویند وام می دهیم تازه شرایط هم گذاشته اند واقعا مسخره است انگار دسته چک میخواهد طرف بگیرد که شرایط وام چک برگشتی است و تازه به همه هم نمی دهند اگر راست میگویید برای مسکن شأن پا جلو بگذار ید
  خدا شاهد است اگر این ثروت که دست این سازمان ها و نهاد ها وبنیاد ها است فقط اقدام بدادن وام به زیر مجمع خود کنند برای مسکن واقعا چه تاثیری در بازار دارد
  همین بنیاد مستضعفان ،ستاد ، بنیاد شهید چقدر ملک دارند ولی قفل شده مگر سالها آتی ساز وابسته به بنیاد مستضعفان نیست و چقدر در دریاچه اقدام به ساخت کرده ولی فروشش از بازار بیشتر است

  • ناشناس
   ۰ ۰

   انتظارات بی ربط نداشته باشیم راحت تریم. در حد بورکینا فاسو هم بمونیم باید قبول کنیم و از اینکه "حق" داریم ناراضی باشیم باید خوشحال باشیم!