کد خبر 524658

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

ارزان‌ترین خانه‌های تهران کجاست؟

در گزارش پیش رو به بررسی قیمت و جزییات واحدهای ارزان‌تر از یک میلیارد تومانی که در آژانس‌های املاک تهران به فروش گذاشته شده است، خواهیم پرداخت.

اقتصاد آنلاینسیده زهرا محمودی؛ قیمت مسکن طی سال‌های اخیر افزایش زیادی داشته و واحدها در تهران نیز، افزاشی قیمتی شدید را تجربه کرده است؛ با توجه به این موضوع، اکثر واحدها قیمت‌هایی میلیارد دارد و خرید خانه کمتر از یک میلیارد تومان در تهران بسیار دشوار شده است؛ اما هنوز هم در برخی از مناطق تهران امکان خرید واحدی ارزان‌تر از یک میلیارد تومان با متراژ پایین وجود دارد و به عبارتی می‌توان گفت این واحدها جز ارزان‌ترین خانه‌های تهران محسوب می‌شود.

محله‌های جنوبی و مناطقی چون منطقه ده تهران، از مکان‌هایی هستند که واحدهایی با این قیمت در آن‌ها وجود دارد؛ در ادامه این گزارش به بررسی جزییات برخی از واحدهای ارزان‌تر از یک میلیارد تومانی که در آژانس‌های املاک تهران به فروش گذاشته شده است، خواهیم پرداخت.

ارزان‌ترین خانه‌های تهران کجاست

لازم به ذکر است اقتصاد آنلاین دخل و تصرفی در قیمت‌ها نداشته و ارقامی که در ادامه می‌آید، تنها نمونه‌ای از واحدهاست که در آژانس‌های املاک تهران به فروش گذاشته و قیمت‌گذاری شده است و قیمت مسکن در هر محله باتوجه به عواملی چون سن، متراژ، مواد و مصالح موجود در ساختمان و... متفاوت خواهد بود.

خانه‌های زیر یک میلیارد در تهران

سلسبیل از محله‌های منطقه10 شهرداری است و واحدهای زیادی با متراژ پایین و قیمت کمتر از یک میلیارد تومان در آن وجود دارد؛ واحدی 35متری و 15ساله در این محله متری 18میلیون تومان به فروش می‌رسد. آذری محله‌ای دیگر در منطقه10 بوده و واحدی 41متری و 5سال ساخت در آن متری 17میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

یکی دیگر از واحدهای زیر یک میلیارد تومان در تهران، خانه‌ای 40متری و 12سال ساخت در افسریه بود که 20میلیون تومان در هر متر مربع قیمت خورد. همچنین یک دستگاه آپارتمان 40متری و ده سال ساخت در محله جیحون با قیمت 720میلیون تومان فروخته می‌شود.

همچنین واحدی 35متری و 15ساله در مجیدیه متری 22میلیون تومان، یک خانه 35متری و 17ساله در سبلان متری 21میلیون تومان و واحدی 40متری و 15ساله در ارامنه با قیمت 18میلیون تومان در هر متر مربع به فروش خواهد رسید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • کامیار
  ۹ ۲

  فقط دوتا قانون مستحکم میخواد یکی هر کدملی یک خانه یعنی اگر کسی خونه دوم یا سوم داره باید نصفشو مالیات بده و دومیش اینکه هرسند تازه ای که زده میشه نشه به نام دیگری زد و خرید و فروش کرد تا ده سال یعنی دلال بازی تموم براحتی قیمت ملک شصت درصد کاهش میابد

  • ناشناس
   ۲ ۱

   چرا کسی که با زحمت خونه دوم و سوم خریده باید نصف شو مالیات بده؟!!!! مگه کشور کمونیستیه؟

 • ناشناس
  ۳ ۰

  مگه این مملکت صاحب نداره آخه چه خبره جمع کنیداین نرخ بازیهاروتوروقرآن

 • امیر
  ۱۰ ۰

  خدا کند زمین و خانه اینقدر ارزان شود که همه اقشار جامعه با هر توان مالی بتوانند زمین و خانه تهیه‌کننده و هر کس بتواند یک خانه هزار متری داشته و تشکیل خانواده و فرزند اوری کند و امیدوار به زندگی و اینده خود و فرزندانشان شوند زمینی که خداوند رایگان در اختیار بشر گذاشته و هیچ ربطی به تحریم و دلار و مصالح ندارد

 • امیر
  ۲ ۲

  باید مالکیت خانه و زمین محدود شود به تعداد انگشت شمار نه یکی و مالیات برای مازاد ان به اندازه 50 تا 100 درصد ارزش روز ملک و قولنامه ها زماندار کوتاه مدت و باطل گردد و جلوی معاملات مکرر گرفته شود و از یک معامله در سال بیشتر مالیات سنگین مثلا 80 درصد ارزش ملک برای فروشنده و خریدار باشد به جز طبقات و عرضه اولیه تا دلالها از بازار مسکن کوچ کنند به طرف ساخت و ساز و مردم خودشان ساخت و ساز کنند

 • علی
  ۷ ۰

  خداوند به حق عظمتش از کسی که این بلاه سر مستجر آورد نگذره مستجربدبخت کی می‌تونه دیگه خونه بخره کسی مستجره نان شکم زن بچه نداره کی میتونه آرزو خرید خونه دار شدن کنه چرا باید تو این کشور ثروتمند اسلامی که دم از دین میزنن سرمایه گذاری رو خونه باشه تا یه عهده بی سرپناه باشند سال به سال بابت اجاره خونه چگرشون بسوزه

 • ناشناس
  ۴ ۱

  کارشناسان محترمی که می گفتند بورس باعث تورم شده بعد از افت شاخص بورس زمین ومسکن طی ۶۰ روز ۲ ۱لی ۵برابر شده و رهن واجاره ۲ تا ۵ برابرشده

 • ناشناس
  ۲ ۱

  بهشت زهرا وقبرستان ارزان ترین

 • علی
  ۲ ۰

  حال من خراب هر ایرانی خانه ندارد اصلی کاری

 • Milad
  ۰ ۰

  ...آخه ۳۰متر خونه رو میخاد ی خانواده چیکار کنه اونم ۷۰۰میلیون

 • مهران
  ۲ ۰

  یک میلیارد چند تا صفر داره
  ی کارمند با سالی ۵۰ تومن حقوق ۲۰ سال طول می کشه تا صاحبخونه بشه تازه هیچی خرج نکنه و تورم بالا نره!!!!!!!!!

 • ناشناس
  ۳ ۰

  در پاسخ به دوستی که گفتن قبرستان ارزانترین، باید گفت: دداش اونم یه زمانی بود. الان که مفت و مجانی که نمی تونی بمیری. هرکی زودتر مرد، کلی کاسب شد.