کد خبر 522951
اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

یک خانه ۶٠متری در تهران چند؟

در گزارش پیش رو به بررسی قیمت برخی از واحدهای ۶٠متری که در سطح آژانس‌های املاک تهران برای فروش فایل شده است خواهیم پرداخت.

اقتصاد آنلاینسیده زهرا محمودی؛ سرمایه مورد نیاز برای خرید یک خانه ۶٠متری به عوامل زیادی بستگی دارد و تقریبا برای خرید یک خانه با این متراژ در تهران، حداقل یک میلیارد تومان سرمایه مورد نیاز است. البته در برخی از محله‌های جنوبی امکان خرید مسکن ۶٠متری با قیمت پایین‌تر نیز وجود دارد و واحدهای ارزان‌تر از یک میلیارد که با این سرمایه معامله شده است، نیز دیده می‌شود.

قیمت مسکن برای یک واحد ۶٠متری در هر محله متفاوت بوده و متوسط قیمت مسکن در هر محله، برای تعیین قیمت این واحدها موثر است؛ در ادامه این گزارش به بررسی قیمت برخی از واحدهای ۶٠متری که در بنگاه‌های املاک تهران به فروش گذاشته شده است، خواهیم پرداخت.

یک خانه ۶٠متری در تهران چند

گفتنی است؛ قیمت‌ها براساس واحدهایی است که در آژانس‌های املاک تهران به فروش گذاشته شده است و اقتصاد آنلاین دخل و تصرفی در این قیمت‌ها ندارد؛ بنابراین قیمت‌هایی که در ادامه خواهید دید، به طور مطلق بیانگر قیمت‌ مسکن در محله‌های یادشده نیست و قیمت مسکن در هر محله باتوجه به عوامل گوناگون متفاوت است؛ این تفاوت به طوری است که حتی قیمت واحدهای یک محله در شمال شهر ممکن است تا بیش از ۵٠میلیون تومان اختلاف قیمت داشته باشد.

قیمت یک واحد ۶٠متری در تهران

همانطور که گفته شد، برای خرید یک خانه ۶٠متری باید باتوجه به بودجه، محله‌های مناسب با بودجه را یافت. یک واحد ۶۵متری و ١۵ساله در بلوار فردوس متری ٣۵میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

سبلان یک محله در شرق تهران است که واحدهای نقلی زیادی در آن معامله می‌شود. یک خانه ۶٠متری و ١٢ ساله در سبلان ٢٠میلیون تومان برای هر متر مربع قیمت خورد. همچنین خانه‌ای ۶٣متری و ١۴ساله در تهران پارس با قیمت ٣۶میلیون تومان در هر متر مربع به فروش خواهد رسید.

نارمک یک محله دیگر در شرق تهران است که تنوع قیمتی زیادی برای خانه‌های آن وجود دارد. واحدی ۶٠متری و ده ساله در این محله متری ٣١میلیون تومان فروخته می‌شود. همچنین خانه‌ای ۶٠متری و ٧ساله در سلسبیل متری ٢٠میلیون تومان به فروش گذاشته شده است.

هروی یک محله در شمال شرق تهران است که متوسط قیمت مسکن در آن بالاست و واحدهای آن با قیمتی بالاتر از متوسط قیمت مسکن در تهران معامله می‌شود. واحدی ۶٢متری و ١۵ساله در این محله متری ۵۵میلیون تومان قیمت‌گذاری شد. همچنین قیمت اعلامی جهت فروش واحدی ۶۵متری و ۵ساله در جمالزاده ٢٨میلیون تومان در هر متر مربع بوده است.

قیمت سایر واحدهای ۶٠متری در تهران نیز براساس عواملی چون محله، متراژ واحد، سن بنا، امکانات، کوچه، خیابان، متریال موجود در بنا و.... معین می‌شود.

ارسال نظر

 • کامیار
  ۸ ۴

  فقط دوتا قانون مستحکم میخواد یکی هر کدملی یک خانه یعنی اگر کسی خونه دوم یا سوم داره باید نصفشو مالیات بده و دومیش اینکه هرسند تازه ای که زده میشه نشه به نام دیگری زد و خرید و فروش کرد تا ده سال یعنی دلال بازی تموم براحتی قیمت ملک شصت درصد کاهش میابد

 • کارگر بازنشسته پول دار
  ۲ ۱

  ....چکار کردید با ما . برا پسرم که دانشجو است زن گرفتم . بماند چی کشیدم تا الان. الان موندم چند ماه دیگر کجا زندگی شون شروع می کنن . .....

 • ناشناس
  ۳ ۰

  دولت اگه بخواد .مسکن را ارزان کند براش کاری نداره مثل بیهودگی ما لیات بر خانه های خالی دستور 25 درصد بر روی کرایه خونه ملت ایران دیگه خیلی دارن از دولت ودلالانش میخورن خسته شدیم باید نرخ گذاری کنند هر منطقه وبر اساس ساخت خانم سیده زهرا محمودی خودتون کجا زندگی میکنی چند تا خونه داری وشوهر تون وخانوادتون در چه موقعیتی هستن

 • ناشناس
  ۲ ۰

  ۵ میلیارد.ناقابل.بنازم تدبیر و امیدت را حسن کلیدساز

 • ناشناس
  ۰ ۰

  جنوب تهران ارزان هستش
  همه جا قیمت میر بالا بخیر جونب تهران

 • ناشناس
  ۱ ۰

  یکی یدونه داره ۴ میلیارد
  یکی مثلا ۳ تا خونه داره ۲ ملیارد به تعداد نیست که
  به پول و جای ک می‌خرند مهم هست
  خونه بالا ۴ میلیار باید مالیات بدن
  ماشین هم همین تو
  قیمت ماشین پایین نمی یارند چون ب ضرر خودشانه

 • ناشناس
  ۰ ۰

  چه خبر این همه گرانی چرا کسی پاسخ گویی این همه گرانی نیستند ما مستجرا چکار کنیم، بابا یه خورده انساف داشته باشین

 • فاطمه
  ۱ ۱

  بازم به یکی رای بدید که بره برای آمریکایی ها برقصه، شما هم کیف کنید به خوش رقصی رئیس جمهورتون برای آمریکا باکلاس و بافرهنگ شدیم، قیمت‌ها هم هی دو برابر و سه برابر و ده برابر بشه، آخرش بیاد تو تلویزیون به ریش ملت بخنده بگه هرکی رشد اقتصادی ایران رو ندیده بره دوا درمون کنه حتما چشاش معیوبه!
  لطفا وقتی خودتون رای دادید دیگه صداتونم درنیاد!

 • ارش
  ۱ ۲

  خدا کنه جنگ بشه

 • ناشناس
  ۲ ۰

  ما که ۲۸ سالمونه از زندگی نا امید شدیم خدا خودش ب داد ما برسه ما چه گناهی کردیم گیر شما افتادیم این چ وضعه کشورداری قیمت ملک در عرض دوسال چند برابر بشه این همه کار کردیم ک بتونیم ی خونه بخریم دیگه نمیتونیم حتی ۴۰ متری بخریم مرگ برامون شیرنتر از این زندگیه که شما برامون درست کردین