کد خبر 507815

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

قیمت مسکن در محله ونک تهران

آپارتمان‌های نوساز محله ونک از متری ۶۰میلیون تومان و آپارتمان‌های قدیمی‌تر آن از متری ۴۰میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود.

اقتصاد آنلاین – سیده زهرا محمودی؛ ونک یک محله قدیمی در شمال تهران است و در منطقه3 شهرداری قرار دارد؛ این محله از نظر دسترسی وضعیت مناسبی داشته و نیز موقعیت آن سبب شده تا قیمت مسکن در آن بالا باشد و آپارتمان‌های ونک در ارقامی بالا قیمت‌گذاری شود.

یکی از کارشناسان مشاور املاکی که در محله ونک فعالیت دارد، در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین گفت: قیمت مسکن در هر محله به عوامل متعددی بستگی دارد و در ونک نیز نمی‌توان رقم دقیقی برای قیمت مسکن مشخص کرد؛ اما به طور کل آپارتمان‌های نوساز در ونک از متری 60میلیون تومان قیمت‌گذاری شده و گاه تا 110میلیون تومان نیز می‌رسد؛ البته ممکن است با توجه به شرایط مالک و یا ملک، واحدهایی با قیمت پایین‌تر نیز دیده شود که اکنون نیز موارد این چنینی بیشتر دیده می‌شود.

وی افزود: آپارتمان‌های قدیمی‌تر نیز از متری 40میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود؛ اما این مورد نیز بستگی به کوچه، سن بنا، متراژ، نورگیر بودن واحد، طبقه، شرایط ساختمان، مواد به کار رفته در ساختمان و... دارد؛ برای مثال یک خانه 65متری و 6سال ساخت در خیابان شیراز متری 50میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

این کارشناس مشاور املاک در خصوص وضعیت معاملات در ماه‌های اخیر تصریح کرد: در ماه‌های اخیر بازار مسکن با رکود دست و پنجه نرم می‌کند و آثار این رکود نیز در قیمت مسکن دیده می‌شود و واحدها با افت قیمت مواجه شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • کامیار
    ۱ ۰

    فقط دوتا قانون مستحکم میخواد یکی هر کدملی یک خانه یعنی اگر کسی خونه دوم یا سوم داره باید نصفشو مالیات بده و دومیش اینکه هرسند تازه ای که زده میشه نشه به نام دیگری زد و خرید و فروش کرد تا ده سال یعنی دلال بازی تموم براحتی قیمت ملک شصت درصد کاهش میابد