کد خبر 504242

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

خانه‌های جنت آباد تهران چند؟ / کاهش شدید معاملات

آپارتمان‌های نوساز محله جنت آباد تهران از متری ۴۰میلیون تومان و واحدهای قدیمی‌تر آن نیز از متری ۲۵میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود.

اقتصاد آنلاین – سیده زهرا محمودی؛ جنت آباد یکی از محله‌های تهران در منطقه5 شهرداری تهران در شمال غرب این شهر است. این محله به سه بخش شمالی، جنوبی و مرکزی تقسیم شده و قیمت مسکن در جنت آباد جنوبی و مرکزی از قیمت مسکن در جنت آباد شمالی بالاتر است. همچنین متوسط قیمت مسکن در این محله از متوسط قیمت مسکن در تهران بالاتر بوده و جنت آباد از محله‌های گران قیمت منطقه5 محسوب می‌شود.

یکی از کارشناسان مشاور املاک که در این محله فعالیت دارد، به خبرنگار اقتصادآنلاین گفت: قیمت مسکن در جنت آباد برای واحدهای نوساز از متری 40میلیون تومان شروع می‌شود؛ واحدهای قدیمی‌تر نیز باتوجه به سن، میزان نور، طبقه، تعداد واحد در طبقه، امکانات و... از متری 25میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود.

وی در پایان در خصوص آینده قیمت مسکن در این محله اظهار داشت: از آنجا که قیمت مصالح افزایش داشته، هزینه‌های شهرداری مانند قبل وجود دارد، دستمزدها افزایشی بوده و همچنین قیمت زمین که مشخص است و... بعید به نظر می‌رسد که قیمت مسکن کاهش یابد؛ کاهش قیمت مسکن در حال حاضر به این دلیل است که هیچ معامله‌ای انجام نمی‌شود و در صورتی که مالک و خریدار واقعی باشند، مالک مجبور است واحد را با قیمتی پایین‌تر به فروش برساند؛ اما نمی‌توان گفت که قیمت مسکن کاهش داشته است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۳ ۱

  قیمت ها گذاشتن کاذب است خریدار ضرر خواهند کرد فعلا دست نگهدارید به نفع جوانان

 • رحمان
  ۵ ۱

  وقتی که آب سر بالا بره قورباغه ابو عطا می خونه . وقتی یک فروشنده و دلال خانه در املاک و بنگاه از نظر شما کارشناس بشه معلوم چی به سر اقتصاد و بازار مسکن خواهد آمد . وقتی مسئولین و اقتصاددانان ما را خواب ببرد شما هم متوسل می شید به نظر یه بنگاهی که از آب گل آلود ماهی بگیره تا بازار کاذب راه بیفته و سودشو ببره .

 • کامیار
  ۱۰ ۱

  فقط دوتا قانون مستحکم میخواد یکی هر کدملی یک خانه یعنی اگر کسی خونه دوم یا سوم داره باید نصفشو مالیات بده و دومیش اینکه هرسند تازه ای که زده میشه نشه به نام دیگری زد و هرید و فروش کرد تا ده سال یعنی دلال بازی تموم براحتی قیمت ملک شصت درصد کاهش میابد

 • مصطفی
  ۰ ۱

  دولت و مجلس باید باید برای هر شهری حداقل و حداکثر قیمت که معقول باشه تعیین کنن به نسبت موقعیت مکانی ملک و در خارج از اون سند ثبت نشه و حداکثر قیمت هم متناسب با وام مسکن باشه که البته تو خواب ببینیم چون مسئولین محترم ضرر میکنن