کد خبر 502296

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

قیمت مسکن در تهرانپارس/ افزایش فروش زیر قیمت به علت رکود

آپارتمان‌های نوساز تهران پارس از متری ۳۵میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود؛ قیمت واحدهای قدیمی نیز از حدود ۲۵میلیون تومان در هر متر مربع آغاز می‌شود.

اقتصاد آنلاینسیده زهرا محمودی؛ تهرانپارس یکی از مناطق شهرداری تهران در منطقه 4 و 8 این شهر است. این منطقه در شرق تهران قرار دارد و باتوجه به گفته کارشناسان مشاور املاک در این محله، قیمت مسکن در تهران پارس از متوسط قیمت مسکن در تهران بالاتر است.

یک کارشناس مشاور املاک در تهرانپارس به اقتصادآنلاین گفت: قیمت مسکن در این محله باتوجه به عوامل متعددی سنجیده می‌شود. متراژ، سن بنا، کوچه و خیابان و... از عواملی است که قیمت مسکن در این محله را معین می‌کند برای مثال فلکه اول تهرانپارس از گران‌ترین مناطق این محله است.

به گفته وی، قیمت مسکن در تهرانپارس برای واحدهای نوساز از 35میلیون تومان در هر متر مربع قیمت‌گذاری می‌شود؛ قیمت واحدهای قدیمی‌تر نیز باتوجه به قدمت و امکانات متغیر است اما معمولا واحدهای قدیمی نیز از حدود 25میلیون تومان در هر مترمربع قیمت‌گذاری می‌شود.

این کارشناس مشاور املاک ادامه داد: وضعیت قیمت مسکن در آینده مشخص نیست و اکنون معاملات در رکود قرار دارد؛ اما این به معنی توقف معاملات نیست چرا که افراد زیادی هستند که به پول نیاز دارند و از این رو واحد خود را با قیمتی پایین‌تر به فروش می‌رسانند؛ مثلا یک واحد آپارتمان 84متری و 16سال ساخت در خیابان فرجام متری 23میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است که رقمی زیر قیمت منطقه محسوب می‌شود. گفتنی است که این واحد پارکینگ ندارد.

وی در پایان اظهار داشت: هرچند تعداد معاملات کاهش شدیدی یافته اما به طور کامل متوقف نشده و هنوز هم معاملاتی در حال انجام است؛ تعداد واحدهایی که قیمت آن‌ها زیر قیمت است افزایش زیادی داشته و علت این امر نیز به رکود معاملات باز می‌گردد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر