کد خبر 502058

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

قیمت خانه‌های شمال تهران

در گزارش پیش رو به بررسی قیمت خانه‌هایی که طی پاییز۹۹ در شمال تهران معامله شده است خواهیم پرداخت.

اقتصاد آنلاین سیده زهرا محمودی؛ مناطق شمالی تهران از مناطق گران قیمت در حوزه مسکن محسوب می‌شود که قیمت مسکن در آن‌ بعضا بسیار نجومی است. الهیه، فرمانیه، ولنجک، زعفرانیه، نیاوران، قیطریه، شهرک غرب، سعادت آباد و... از محله‌های معروف در شمال تهران است. قیمت مسکن در هر یک از این محله‌ها متفاوت است اما قیمت بالای مسکن در این محله‌ها مسئله‌ای غیرقابل انکار است. در ادامه این گزارش به بررسی قیمت مسکن در برخی از محله‌های شمالی تهران خواهیم پرداخت.

قیمت مسکن در تهران

لازم به ذکر است که قیمت‌ها بر اساس معاملات انجام‌ شده طی پاییز سال جاری (بر اساس آمار سازمان ثبت اسناد و املاک کشور) است. اقتصادآنلاین دخل و تصرفی در قیمت‌های درج‌شده ندارد و این جدول فقط نمونه‌ای از خرید و فروش‌های واحدهایی است که طی پاییز در شمال  تهران انجام شده و به طور مطلق بیانگر میانگین نرخ مسکن در محله یادشده نیست.

جردن محله‌ای در منطقه3 شهرداری تهران است که قیمت مسکن در آن از متوسط قیمت مسکن در تهران بالاتر است. یک واحد آپارتمان 62متری و 13سال ساخت در این محله متری 53میلیون و 953هزار تومان به فروش رفت. قلهک نیز از دیگر محله‌های منطقه3 است که واحدی 112متری و 25سال ساخت در آن متری 54میلیون و 734هزار تومان به فروش رسید.

برای معامله یک خانه 241متری و 2سال ساخت در محله اختیاریه تهران 64میلیون و 216هزار توما در هر متر مربع پرداخت شده است. قیمت مسکن برای خرید واحدی 174متری و 9سال ساخت در فرشته نیز 79میلیون و 592هزار تومان در هر متر مربع بود.

واحدهای شمال تهران معمولا متراژ بالایی دارد و واحدهای متراژ پایین در شمال تهران به ندرت دیده می‌شود. یک خانه 908متری و 9سال در الهیه متری 67میلیون و 200هزار تومان فروخته شد. هزینه مورد نیاز برای خرید واحدی 184متری و 16سال ساخت در ولنجک نیز 62میلیون و 418هزار تومان در هر متر مربع بود.

واحدی 165متری و 2سال ساخت در نیاوران متری 79میلیون و 393هزار تومان، یک خانه 207متری و 10سال ساخت در تجریش متری 70میلیون و 877هزار تومان، خانه‌ای 91متری و نوساز در سعادت آباد متری 75میلیون تومان و یک دستگاه آپارتمان 136متری و 9سال ساخت در شهرک غرب متری 62میلیون و 753هزار تومان معامله شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    من یه خانه تو نارمک دارم متری شصت میلیون هستش یعنی بفروشم می تونم توی الهیه خانه بخرم 😂

  • کامیار
    ۲ ۰

    فقط دوتا قانون مستحکم میخواد یکی هر کدملی یک خانه یعنی اگر کسی خونه دوم یا سوم داره باید نصفشو مالیات بده و دومیش اینکه هرسند تازه ای که زده میشه نشه به نام دیگری زد و هرید و فروش کرد تا ده سال یعنی دلال بازی تموم براحتی قیمت ملک شصت درصد کاهش میابد