کد خبر 501044

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

خانه‌های ۷۰ متری قلب تهران چند؟

گزارش پیش رو به بررسی جزییات معاملات آپارتمان‌های ۷۰متری که در قلب تهران (منطقه۶) انجام شده است، می‌پردازد.

اقتصاد آنلاین سیده زهرا محمودی؛ منطقه6 منطقه‌ای در مرکز پایتخت است که به قلب پایتخت نیز شهرت دارد. بر اساس آمار بانک مرکزی قیمت مسکن در منطقه6 طی ماه گذشته متری 38میلیون و 490هزار تومان اعلام شد که از متوسط قیمت مسکن در تهران بالاتر بوده است. بلوار کشاورز، انقلاب، ولیعصر، یوسف آباد، امیرآباد، گاندی، عباس آباد و... از محله‌های منطقه6 شهرداری تهران است. در ادامه این گزارش به بررسی قیمت آپارتمان‌های 70متری که طی پاییز99 در منطقه6 شهرداری تهران معامله شده است خواهیم پرداخت.

لازم به ذکر است که قیمت‌ها بر اساس معاملات انجام‌ شده طی پاییز 99 (بر اساس آمار سازمان ثبت اسناد و املاک کشور) است. اقتصادآنلاین دخل و تصرفی در قیمت‌های درج‌ شده ندارد و این جدول فقط نمونه‌ای از خرید و فروش‌های واحدهای 70متری است که طی پاییز سال جاری در منطقه6 تهران انجام شده و به طور مطلق بیانگر میانگین نرخ مسکن در محله یادشده نیست.

قیمت مسکن در تهران

یک دستگاه آپارتمان 65متری و نوساز در محله بهجت آباد متری 455میلیون و 662هزار تومان به فروش رفت. همچنین هزینه مورد نیاز برای معامله واحدی 73متری و 7سال ساخت در میدان ولیعصر 34میلیون و 101هزار تومان در هر متر مربع بوده است.

واحدی 66متری و 7سال ساخت در قائم مقام متری 39میلیون و 27هزار تومان، یک خانه 73متری و 9سال ساخت در عباس آباد متری 42میلیون و 990هزار تومان، آپارتمانی 68متری و 15سال ساخت در یوسف آباد متری 45میلیون تومان و یک واحد آپارتمان 71متری و 20سال ساخت در محله گاندی متری 45میلیون تومان معامله شد.

قیمت مسکن برای خرید واحدی 66متری و 8سال ساخت در محله فاطمی 35میلیون تومان در هر متر مربع بوده است. همچنین برای معامله یک خانه 66متری و 10سال ساخت در بلوار کشاورز 36میلیون و 182هزار تومان در هر متر مربع هزینه پرداخت شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • کامیار
    ۳ ۲

    فقط دوتا قانون مستحکم میخواد یکی هر کدملی یک خانه یعنی اگر کسی خونه دوم یا سوم داره باید نصفشو مالیات بده و دومیش اینکه هرسند تازه ای که زده میشه نشه به نام دیگری زد و هرید و فروش کرد تا ده سال یعنی دلال بازی تموم براحتی قیمت ملک شصت درصد کاهش میابد