کد خبر 500063

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

با ۵ میلیارد کجای تهران می‌توان خانه خرید؟

در این گزارش به بررسی جزییات معاملات آپارتمان‌هایی که طی یک ماه اخیر در تهران با بودجه زیر ۵میلیارد تومان معامله شده است، خواهیم پرداخت.

اقتصاد آنلاینسیده زهرا محمودی؛ براساس آمار سامانه اطلاعات بازار املاک ایران، معاملاتی که طی دی ماه99 انجام شده است حاکی از آن است که قیمت مسکن در بسیاری از محله‌ها کاهش داشته و تعداد معاملات در محله‌هایی که متوسط قیمت مسکن در آن‌ها پایین است بیشتر بوده است؛ از این رو طی این یک ماه واحدهای زیادی با قیمت پایین‌تر از 5میلیارد تومان معامله شده است.

با بودجه 5میلیارد تومان امکان خرید مسکن در بسیاری از نقاط تهران وجود دارد و در غرب، شرق و مرکز تهران می‌توان واحدهای مناسبی معامله کرد؛ اما واحدهای معامله‌شده در دی ماه غالبا قیمتی کمتر از این رقم داشته است. در ادامه این گزارش به بررسی معاملاتی که طی یک ماه اخیر با بودجه کمتر از پنج میلیارد تومان انجام شده است خواهیم پرداخت.

قیمت مسکن در تهران

لازم به ذکر است که قیمت‌ها بر اساس معاملات انجام‌ شده طی یک ماه اخیر (بر اساس آمار سازمان ثبت اسناد و املاک کشور) است. اقتصادآنلاین دخل و تصرفی در قیمت‌های درج‌ شده ندارد و این جدول فقط نمونه‌ای از خرید و فروش‌های واحدهایی است که طی یک ماه اخیر با بودجه‌ای کمتر از 5میلیارد تومان در  تهران انجام شده و به طور مطلق بیانگر میانگین نرخ مسکن در محله یادشده نیست.

یک دستگاه آپارتمان 63متری و 18سال ساخت در شهرک نفت با قیمت 32میلیون و 196هزار تومان در هر متر مربع معامله شد. واحدی 52متری و 16سال ساخت در عباس آباد نیز متری 19میلیون و 87هزار تومان به فروش رسید.

بهجت آباد محله‌ای در مرکز تهران است. واحدی 89متری و 11سال ساخت در این محله متری 37میلیون و 324هزار تومان فروخته شد. قیمت مسکن جهت خرید یک خانه 67متری و 14سال ساخت در لویزان 43میلیون و 257هزار تومان در هر متر مربع و برای خرید یک خانه 90متری و نوساز در دوازه شمیران 26میلیون تومان در هر متر مربع بوده است.

تهرانپارس از محله‌های معروف شرق تهران است. یک واحد 101متری و نوساز در تهران پارس متری 35میلیون و 263هزار تومان معامله شد. همچنین برای خرید واحدی 99متری در اراج 48میلیون و 154هزار تومان در هر متر مربع هزینه پرداخت شد.

یک واحد 69متری و 9سال ساخت در ونک متری 59میلیون و 248هزار تومان، واحدی 111متری و 3سال ساخت در زیبا دشت متری 28میلیون و 988هزار تومان، یک خانه 95متری و 22سال ساخت در سعادت آباد متری 46میلیون و 778هزار تومان و واحدی 87متری و 12سال ساخت در اقدسیه متری 56میلیون و 869هزار تومان به فروش رسید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۷ ۰

  چیه بود وچیی شد چقدر پول ملی ایران بی ارزشه

 • ناشناس
  ۳ ۰

  حالا مثل اینکه ما ۵ میلیارد داریم😐

 • کامیار
  ۷ ۱

  فقــط دوتا قانون مستحکم میخواد یکی هر کدملی یک خانه یعنی اگر کسی خونه دوم یا سوم داره باید نصفشو مالیات بده و دومیش اینکه هرسند تازه ای که خرید و فروش میشه تا ده سال نشه دوباره بنام کس دیگری زد و معامله بشه یعنی دلال بازی تموم براحتی قیمت ملک شصت درصد دیگه کاهش پیدا خواهد یافت

 • ناشناس
  ۷ ۲

  طوری از میلیارد حرف میزنید که انگار میگید هزار تومان .. آخه با این حقوقها یک کارمند اگر زن هم نگیرد و قیمت مسکن بالا هم‌نرود . چند سال باید پول جمع کند . مسکن و خوراک و پوشاک حق هر انسانی است که بتواند خودش تهیه کند .. هر فردی به شهر خودش برودقیمت مسکن در تهران ارزان میشود

 • من
  ۵ ۰

  هه،ی طوری نوشته با پنج میلیارد... انگاری تو جیب همه همین الان پنج میلیارد پول هست،برا این اراجیف باید پیجهای اختصاصی آقازادگان را بسازید ،

 • بدبخت وآواره
  ۲ ۰

  پنج میلیاردندارم پول ندارم شکمموسیرکنم چه برسه به خونه

 • ناشناس
  ۲ ۰

  من حتی پنجاه میلیون هم ندارم اونوقت شما از پنج میلیارد حرف میزنی 😏

 • شهروند
  ۱ ۰

  اگه 5 میلیارد داسته باشم ترجیح میدم خارج از ایران خونه بخرم... چون نمیارزه کیفیت زندگی بالا نرفته
  در امدها تقلیل رفته
  اتفاق خاصی در کیفیت نیفتاده.

 • لعیا
  ۱ ۰

  ۵ میلیارد رو یه جوری میگید انگار دوهزارتومنه🙄🙄

 • علی
  ۱ ۰

  ۵میلیارد یعنی چندتا ۵۰هزرتمان میشه