اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

آپارتمان‌های جنوب تهران چند؟

گزارش پیش رو به بررسی قیمت آپارتمان‌هایی که طی پاییز۹۹ در جنوب تهران معامله شده است، می‌پردازد.

اقتصاد آنلاینسیده زهرا محمودی؛ قیمت مسکن در دو ماه ابتدایی پاییز سال جاری سیری صعودی داشت؛ اما در آذر ماه قیمت مسکن کمی کاهش یافت؛ متوسط قیمت مسکن در جنوب تهران پایین‌تر از متوسط قیمت مسکن در تهران است و آپارتمان‌های محله‌های جنوبی تهران معمولا با قیمتی پایین‌تر از متوسط قیمت مسکن در تهران معامله می‌شود.

آپارتمان‌های جنوب تهران چند؟
 

نازی آباد، راه آهن، جوادیه، افسریه، شوش، چهارصد دستگاه و... از محله‌های جنوبی تهران است. در ادامه این گزارش به بررسی جزییات معاملات واحدهایی که طی پاییز در جنوب تهران معامله شده است، می‌پردازیم. پیش از هر چیز لازم به ذکر است؛ قیمت‌ها بر اساس معاملات انجام‌ شده طی پاییز (بر اساس آمار سازمان ثبت اسناد و املاک کشور) است. اقتصادآنلاین دخل و تصرفی در قیمت‌های درج‌شده ندارد و این جدول فقط نمونه‌ای از خرید و فروش‌هایی است که در هر یک از محله‌ها انجام شده و به طور مطلق بیانگر میانگین نرخ مسکن در محله یادشده نیست. از آنجا که قیمت مسکن باتوجه به عواملی چون محله، متراژ، سن، مواد و مصالح به کار گرفته‌شده در بنا، امکانات و... متغیر است، امکان دارد در هر یک از محله‌ها معاملاتی با قیمت بالا و یا پایین‌تر انجام شود.

یک دستگاه آپارتمان 46متری و 18سال ساخت در باغ آذری متری 17میلیون و 916هزار تومان معامله شد؛ همچنین قیمت مسکن برای خرید خانه‌ای 53متری و 19سال ساخت در مسعودیه 13میلیون و 113هزار تومان در هر متر مربع بوده است. برای خرید واحدی 65متری و 13سال ساخت در افسریه نیز 16میلیون و 511هزار تومان در هر متر مربع هزینه پرداخت شد.

خانه‌ای 43متری و 21سال ساخت در جوادیه متری 17میلیون و 145هزار تومان، یک واحد 60متری و یک سال ساخت در شوش متری 13میلیون و 733هزار تومان، یک واحد آپارتمان 34متری و 4سال ساخت در نازی آباد متری 16میلیون و 16هزار تومان و واحدی 65متری و نوساز در راه آهن متری 15میلیون و 846هزار تومان معامله شد.

یک خانه 44متری و 8سال ساخت در منیریه متری 16میلیون و 495هزار تومان به فروش رسید؛ واحدی 95متری و نوساز در تختی متری 18میلیون و 421هزار تومان و یک واحد آپارتمان 58متری و 8سال ساخت در چهارصد دستگاه متری 17میلیون و 936هزار تومان فروخته شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • صبری
    ۳ ۱

    آنوقت بگویند هر خانواده حداقل 4 بچه.

  • مهرداد
    ۵ ۱

    فقــط دوتا قانون مستحکم میخواد یکی هر کدملی یک خانه یعنی اگر کسی خونه دوم یا سوم داره باید نصفشو مالیات بده و دومیش اینکه هرسند تازه ای که خرید و فروش میشه تا ده سال نشه دوباره بنام کس دیگری زد و معامله بشه یعنی دلال بازی تموم براحتی قیمت ملک شصت درصد دیگه کاهش پیدا خواهد یافت