اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

آپارتمان‌های ۸۰ متری قلب تهران چند؟

گزارش پیش رو به بررسی جزییات معاملات آپارتمان‌های ۸۰متری که طی پاییز سال جاری در مرکز شهرتهران (منطقه۶) معامله شده است، می‌پردازد.

اقتصاد آنلاینسیده زهرا محمودی؛ منطقه6، در مرکز تهران واقع شده است؛ قیمت مسکن در این منطقه با توجه به محله متفاوت بوده اما اصولا قیمت مسکن برای آپارتمان‌های این منطقه از متوسط قیمت مسکن در تهران بالاتر است. در پاییز سال جاری، رفته رفته قیمت مسکن و تعداد معاملات کاهش داشت و منطقه6 نیز از این قاعده مستثنی نبود و هرچه به ماه‌های پایانی پاییز نزدیک شدیم، قیمت مسکن و تعداد معاملات روندی کاهشی به خود گرفت. در ادامه این گزارش به بررسی قیمت مسکن برای واحدهای 80متری در منطقه6 پایتخت خواهیم پرداخت.

قیمت مسکن در تهران

پیش از بررسی جزییات معاملات مسکن برای واحدهای 80متری منطقه6 لازم به یادآوری است که قیمت‌ها بر اساس معاملات انجام‌شده (بر اساس آمار سازمان ثبت اسناد و املاک کشور) طی پاییز بوده و این جدول فقط نمونه‌ای از معاملات است که در هر یک از محله‌ها صورت گرفته و به طور مطلق بیانگر قیمت مسکن در محله یادشده نیست. اقتصادآنلاین دخل و تصرفی در قیمت‌های درج‌شده ندارد. عوامل متعددی چون سن بنا، متراژ، محله، شرایط مالک و یا خریدار، امکانات آپارتمان و... در تعیین قیمت مسکن نقش دارد؛ پس ممکن است در هر یک از این محله‌ها واحدهایی با قیمت بالا و یا پایین‌تر نیز مشاهده شود.

قیمت آپارتمان‌های 80 متری در منطقه 6 تهران

یک واحد آپارتمان 81متری و 26سال ساخت در محله یوسف آباد متری 32میلیون و 964هزار تومان معامله شد. قیمت مسکن برای خرید واحدی 75متری و 39سال ساخت در امیرآباد 24میلیون و 488هزار تومان در هر متر مربع بوده است.

واحدی 77متری و 26سال ساخت در قزل قلعه متری 27میلیون و 138هزار تومان، یک خانه 79متری و 22سال ساخت در جمالزاده متری 22میلیون و 779هزار تومان، یک دستگاه آپارتمان 76متری و 13سال ساخت در عباس آباد متری 36میلیون و 687هزار تومان و واحدی 82متری و 8سال ساخت در میدان ولیعصر متری 31میلیون و 973هزار تومان به فروش رفت.

برای خرید یک خانه 77متری و 19سال ساخت در نصرت یک میلیارد و 650میلیون تومان هزینه پرداخت شده است. همچنین هزینه مورد نیاز جهت خرید واحدی 81متری و 23سال ساخت در پارک لاله یک میلیارد و 615میلیون تومان بود.

یک واحد آپارتمان 75متری و 20سال ساخت در محله کریم‌خان متری 23میلیون و 167هزار تومان امضا شد. قیمت مسکن برای واحدی 78متری و 24سال ساخت در فاطمی 32میلیون و 365هزار تومان در هر متر مربع بوده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • کامیار
    ۵ ۰

    فقــط دوتا قانون مستحکم میخواد یکی هر کدملی یک خانه یعنی اگر کسی خونه دوم یا سوم داره باید نصفشو مالیات بده و دومیش اینکه هرسند تازه ای که خرید و فروش میشه تا ده سال نشه دوباره بنام کس دیگری زد و معامله بشه یعنی دلال بازی تموم براحتی قیمت ملک شصت درصد دیگه کاهش پیدا خواهد یافت

  • ناشناس
    ۱ ۰

    خدایا نجاتمان بده شده با یک شهاب سنگ