کد خبر 445016

حق مسکن ۳۰۰هزار تومانی در صورت تصویب از تیرماه اجرایی می‌شود

معاون روابط کار وزارت تعاون,کار و رفاه اجتماعی درباره تغییرات مزد ۹۹گفت:جابه جایی ۷۵هزار تومان از پایه سنوات که در افزایش حق اولاد و بازنشستگی و نوبت کاری و عیدی موثر است از تیرماه اعمال می شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، حاتم شاکرمی، معاون روابط کار وزارت تعاون,کار و رفاه اجتماعی درباره تغییرات مزد 99 مشروط به مصوبه دولت از تیر اعمال می شود گفت: جابه جایی 75 هزار تومان از پایه سنوات که در افزایش حق اولاد و بازنشستگی و نوبت کاری و عیدی موثر است از تیرماه اعمال می شود.

وی ادامه داد:به دنبال توصیه مقام معظم رهبری در شورای عالی کاربر اساس دستوروزیر بحث کمک هزینه مسکن در شورای عالی کار بررسی شد و به تناسب افزایشی که نسبت به تورم وسایرافزایشی که در مزایای کارگران در سال های گذشته اتفاق افتاده بود, شورای عالی کار افزایش رقم 200هزارتومانی را تعیین  کرد که پس از تصویب دولت قابلیت اجرایی پیدا می کند.

 شاکرمی گفت: افزایش حق مسکن منوط به تصویب دولت است.  در این جلسه توافق شد پایه سنوات از 175 هزار تومان به 100 هزار تومان کاهش یابد و در مقابل 75 هزار تومان به حقوق پایه کارگران مشمول قانون کار اضافه شود. بر این اساس، میزان تغییر حقوق پایه سال 99 از 21 درصد موردتوافق در مصوبه 29 فروردین شورای عالی کار به 26 درصد افزایش یافت که از تیرماه عملیاتی می شود .

بیشتر بخوانید
ارسال نظر