واردات خودرو با برندهای آمریکایی ممنوع است

وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: واردات هرگونه برند مگر موارد ممنوعه مانند برندهای آمریکایی یا برندهای فاقد استانداردهای کیفی داخل کشور، آزاد بوده و امکان واردات آنها وجود دارد.

واردات خودرو با برندهای آمریکایی ممنوع است

به گزارش اقتصاد آنلاین از وزارت صنعت، معدن و تجارت، مرکز روابط عمومی این وزارتخانه در پی درج گزارشی در روزنامه «دنیای اقتصاد» با عنوان «خالی فروشی در واردات خودرو» در جوابیه‌ای به ذکر موارد زیر پرداخت.

۱. در حالی در این گزارش عنوان شده است که قیمت خودروها نامعلوم است که بنا بر اعلام سخنگوی وزارت صمت، در هر بار عرضه خودرو، قیمت نهایی خودرو مشخص خواهد بود و متقاضیان می توانند با دانستن قیمت انواع خودروهای عرضه شده دست به انتخاب خودرو دلخواه بزنند.

۲. برخلاف آنچه در این گزارش درباره برند خودروهای وارداتی مطرح شده است، مطابق اعلام سخنگوی وزارت صمت واردات هرگونه برند مگر موارد ممنوعه مانند برندهای آمریکایی یا برندهای فاقد استانداردهای کیفی داخل کشور، آزاد بوده و امکان واردات آنها وجود دارد.

۳. مطابق اعلام وزارت صمت در اطلاعیه منتشر شده، نخستین عرضه خودرو بلافاصله بعد از پایان قرعه کشی و عرضه خودرو آغاز خواهد شد و در این عرضه‌ها تعداد، برند و قیمت مشخص است.

۴. درباره چگونگی قیمت‌گذاری نیز ذکر این نکته مهم است که قیمت‌گذاری به هیچ وجه دست وارد کننده نیست و آنها نمی‌توانند برخلاف گذشته قیمت‌گذاری دلخواه داشته باشند. نحوه قیمت گذاری نیز مشخص است و همان‌گونه که در این گزارش نیز ذکر شده هزینه به صورت CFR به علاوه هزینه های متداول نقل و انتقال خودرو مانند مالیات و هزینه پلاک گذاری مشخص کننده قیمت خودرو است.

۵. شرایط اعلام شده نیز همگی به‌جز شرط ۵۰۰ میلیون تومانی، همان شرایط خرید خودرو داخلی است که به به‌منظور حذف دلالان از بازار و رسیدن خودرو به دست مصرف کننده و واقعی اعلام شده است.

ارسال نظر
ارسال نظر
  • ناشناس
    ۰

    ورود برندها ی بی کیفیت و امریکایی ؟؟؟؟؟ ممنوع هست عجب متقلب هایی هستند مسئولان ولایتمدار