این خودروها به آخر خط رسیدند! +عکس

عرضه محصولات جدید یا عقب ماندن از رقبا باعث توقف تولید بسیاری از خودروهای محبوب در سال ۲۰۲۰ شد.

این خودروها به آخر خط رسیدند! +عکس

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، بازار خودرو در جهان به یک بازار رقابتی تبدیل شده که در آن بسیاری از خودروها به طرز باورنکردنی از آن حذف شده اند. در ادامه با مشهورترین خودروهایی آشنا می شوید که آخرین نمونه های آن در سال ۲۰۲۰ تولید شد و دیگر قرار نیست تولید آن ها ادامه یابد. 

۱- BMW i8

مشهورترین خودرو این فهرست که در زمان خود انقلابی در طراحی خودروهای اسپرت بی ام و محسوب می شد. این خودرو برقی تنها در ۴.۴ ثانیه از صفر کیلومتر بر ساعت به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می رسد. این نمونه جایگزین مستقیمی ندارد. 

۲- استون مارتین رپید

تمایل خریداران به خرید خودروهای شاسی بلند باعث شد تا استون مارتین به تولید این نمونه پایان دهد و خودرو نسل دی بی ایکس جایگزین آن خواهد شد. 

۳- بنتلی مالسین

این خودرو هشت سیلندر که از سال ۱۹۵۹ تاکنون در خط تولید قرار داشت از ژوین ۲۰۲۰ از خط تولید خارج شد. حدود ۷۳۰۰ دستگاه از این نمونه تولید شد. 

۴- کادیلاک CT6

نخستین نمونه این خودرو در سال ۲۰۱۵ معرفی شد و یکی از اولین خودروهای برقی کادیلاک محسوب می شد. با تغییر در خط تولید کادیلاک در شهر دیترویت، تولید این نمونه متوقف خواهد شد. 

۵- شورلت کروز

این خودرو در سال ۲۰۱۶ موفقیت های زیادی در بازار اروپا کسب کرد اما این رویه ادامه پیدا نکرد. قرار است عرضه این محصول تنها در آمریکای جنوبی ادامه یابد اما در آمریکای شمالی، اروپا و آسیا عرضه آن متوقف می شود. 

۶- فراری GTC4Lusso

این خودرو نخستین بار در سال ۲۰۱۱ معرفی شد و در سال ۲۰۱۶ نسخه فیس لیفت آن عرضه شد. این خودرو با نسل جدید شاسی بلندهای فراری معاوضه خواهد شد. 

۷- هوندا جاز

این خودرو در سال ۲۰۱۳ با هدف پاسخ به نیاز خودروهای کوچک شهری به بازار عرضه شد اما محبوبیت آن به ویژه در بازار آمریکا کاهش داشت. قرار است نسل دیگری در این کلاس خودرویی توسط هوندا معرفی شود. 

۸- بنز کلاس ایکس

این خودرو در سال ۲۰۱۷ معرفی شد اما با وجود رقبای نیرومندی چون نیسان ناوارا، از تابستان سال ۲۰۲۰ تولید این سری از خودروها در کارخانه های بنز متوقف شد. 

۹- سوزوکی جیمنی

این مدل خودرو در سال ۲۰۱۸ عرضه شد اما استانداردهای آلایندگی باعث شده است این خودرو گزینه خوبی به ویژه در بازارهای اروپایی نباشد و به همین دلیل به حضور این خودرو در بازار انگلیس و اتحادیه اروپا خاتمه داده می شود. 

۱۰- فولکس واگن بیتل

نوستالژیک ترین محصول خودروساز آلمانی که از جنگ جهانی دوم تاکنون طرفداران خود را داشته است. این خودرو که در بازار ایران به فولکس قورباغه ای معروف است جای خود را به نسل جدید خودروهای فولکس واگن خواهد داد که از نسل تیگوان کوچک تر هستند. 

ارسال نظر
ارسال نظر