کد خبر 488264

سخنگوی انجمن تایر خبر داد؛

افزایش ۳۰درصدی تولید لاستیک خودرو در سال۹۹

سخنگوی انجمن تایر با بیان اینکه امسال با وجود تمام مشکلات در تولید ۳۰ درصد افزایش تولید را انجام خواهیم داد، گفت: در سال گذشته میزان تولید تایر ۲۶۰ هزار تن بود که امسال درصددیم این رقم را به ۲۸۰ هزار تن برسانیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، مصطفی تنها، با اشاره به اینکه قیمت تایرمتأثر از تغییرات مداوم قیمت مواد اولیه است، گفت: در حال حاضر تولیدکنندگان با روند افزایشی قیمت مواد اولیه روبرو هستند که همین امر آنها را ملزم به تغییرات قیمتی می کند البته این تغییرات قیمتی با درنظرگرفتن شرایط بازار و منافع مصرف کننده و تولیدکننده انجام می شود.

وی با اعلام اینکه کارخانجات تایر نمی توانند با زیان محصول تولید کنند، افزود: ما کالا را تولید می کنیم اما نمی دانیم چرا در بازار آن محصول با چندین برابر قیمت به دست مصرف کننده می رسد. البته این انتقاد وارد است که فقط نظارت ها بر روی تولیدکنندگان اعمال شده و بازار شاهد نظارت قوی در فروش تایر به مصرف کنندگان نیست.

سخنگوی انجمن تایر با بیان اینکه امسال با وجود تمام مشکلات در تولید 30 درصد افزایش تولید را انجام خواهیم داد، گفت: در سال گذشته میزان تولید تایر 260 هزار تن بود که امسال درصددیم این رقم را به 280 هزار تن برسانیم.

وی در ادامه صحبت های خود با تاکید براینکه عرضه تایر را نیز به بازار افزایش داده ایم، تصریح کرد: باید واحدهای نظارتی اقدامات لازم را برای مدیریت بازار لاستیک انجام دهند تا مردم شاهد اختلاف قیمت کارخانه تا بازار انواع تایر نباشند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر