کد خبر 452023

یک مقام مسئول در ایران‌خودرو اعلام کرد؛

۹هزار دستگاه از خودرو‌های فروش ‌فوق‌العاده تحویل داده شد/ توقف تولید پژو Glx ۴۰۵بنزینی

قائم مقام فروش و بازاریابی ایران‌خودرو از تحویل ۹هزار دستگاه از خودرو‌های فروش فوق‌العاده تا کنون خبر داد و گفت: در نظر داریم تا قبل از موعد تعیین شده این خودرو‌ها را به مشتریان تحویل دهیم.

به گزارش اقتصادآنلاین، محسن ناقدی برادران در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران درباره وضعیت تعهدات معوق شرکت توضیح داد: از آبان ماه سال گذشته هیچ تعهد معوقی برای خودرو‌های پیش‌فروش‌ شده نداریم، ضمن اینکه از ۱۵هزار دستگاه خودروی قرعه‌کشی شده در طرح فروش فوق‌‌العاده، تا امروز حدود ۹هزار دستگاه از آن‌ها فاکتور و تحویل داده شده است.

او ادامه داد: امیدواریم تا پایان ماه به تعداد قابل توجهی در تحویل تعهداتمان برسیم و بتوانیم بعد از تحویل این خودرو‌ها مرحله دیگری از فروش ‌فوق‌العاده را اجرا کنیم.

این مقام مسئول در ایران‌خودرو با تاکید بر اینکه حتی یک جابه‌جایی هم در تحویل خودرو‌ها نداشتیه‌ایم، تصریح کرد: در شش ماهه دوم سال گذشته هیچ تعهد معوقی نداشتیم و آنچه که در چهارماهه اول امسال ایجاد شده در حال تحویل به مشتری است، ضمن اینکه خدمات غیرحضوری ما نیز در وضعیت مناسبی قرار دارد.

ناقدی درباره برنامه‌های ایران‌خودرو برای تسهیل ارتباط مشتریان با شرکت بیان کرد: ما دنبال ایجاد میز کار مشتری هستیم که از این طریق مشتریان نیاز به وجود درگاهی برای اتصال به گروه صنعتی ایران‌خودرو در بخش‌های مختلف نخواهند داشت؛ همچنین راه‌اندازی باشگاه مشتریان ایران‌خودرو نیز در دستور کار ما قرار دارد که مقدمات آن فراهم شده و به زودی اجرا خواهد شد.

وی درباره قیمت و قرعه‌کشی پروژه k۱۳۲ نیز بیان کرد: ۶۰هزار نفر برای این خودرو ثبت‌نام کرده‌اند که قرعه‌کشی آن سه روز آینده انجام خواهد شد، ضمن اینکه قیمت اعلام شده برای این خودرو نهایی نیست و شورای رقابت درحال بررسی آن است اما سعی می‌کنیم با نرخ معقولی به دست مشتری برسد.

کاهش تعهدات ایران‌خودرو به ۵۰هزار دستگاه

در ادامه این نشست بابک رحمانی، معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو از رشد ۳۱درصدی تولید طی چهار ماهه امسال خبر داد و گفت: از ابتدای سال ۱۴۲هزار خودرو تولید شده و ۹۵هزار دستگاه نیز تحویل داده‌ایم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۱ درصد رشد کرده است.

رحمانی اظهار کرد: از ۲۰۰هزار تعهد معوق در شهریورماه سال ۹۸ به ۵۰هزاردستگاه در حال حاضررسیده‌ایم که این روند ۷۰درصد بهبود داشته است؛ از طرفی تعهدات عقب افتاده فروش فوق‌العاده نداریم و حدود ۶۰درصد از خودرو‌های فروش فوق‌العاده اخیر نیز تحویل داده شده است.

او اضافه کرد: تعهدات ۱۳مدل از خودرو‌های ما به روز است و ما بقی نیز تا شهریور‌ماه به اتمام خواهد رسید، همچنین تعهداتی که در خودرو‌های دانگ‌فنگ، سوزوکی، تندر۹۰ داشتیم درحال رسیدگی است و با مشتریان به تواقف رسیده‌ایم و به زودی حل و فصل خواهد شد.

به گفته او تعهدات جی ال ایکس انژکتوری، ۲۰۶ تیپ ۵، پژو ۲۰۶ اس دی، پارس اتوماتیک، سمند ال‌ایکس، ۲۰۷ صندوقدار، رانا، دنا و پژو ۲۰۰۸ به مشتریان تحویل داده شده است.

رحمانی از توقف خط تولید پژو جی‌ال‌ایکس بنزینی خبر داد و گفت: این خودرو دیگر تولید نمی‌شود و با خروج پژو ۴۰۵ جی‌ال‌ایکس از چرخه تولید تمام تعهدات آن پاسخ داده خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری