کد خبر 437625

به‌زودی قیمت خودرو در بازار اصلاح می‌شود

معاون دفتر خودرو و نیروی محرکه وزارت صنعت معدن و تجارت گفت: اطمینان می دهم که به زودی قیمت خودرو در بازار اصلاح می شود و دیگر مردم با قیمت های بالا مواجه نخواهند شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، امیر جعفرپور درباره روند قیمتی که خودروهای داخلی و به خصوص پراید در این روزها در بازار دارند، افزود: ستاد تنظیم بازار با همکاری سایر مجموعه ها و سازمان حمایت در حال نهایی کردن قیمت خودرو متناسب با استانداردها 85 گانه، آلایندگی ها و رعایت استانداردهای الزامی است.

وی با بیان اینکه به زودی قیمت خودرو در کارخانه های خودروسازی تجدید نظر می شود، تصریح کرد: با بررسی های دقیقی که صورت گرفته قیمت خودرو به نحوی تعیین خواهد شد که با بازار تفاوت زیادی نخواهد داشت، این امر ضمن حذف دلالان باعث خواهد شد که قیمت ها دیگر هیجانی افزایش پیدا نکند و مردم با شوک قیمتی روبرو نشوند.

معاون دفتر خودرو و نیروی محرکه وزارت صنعت معدن و تجارت گفت: توصیه ما به مردم  این است که تا اعلام قیمت خودروها به هیچ عنوان از بازار خودروی خریداری نکنند و مطمئنا باشند که بعد از تصمیم نهایی ستاد تنظیم بازار ضمن ترکیدن حباب قیمت، قیمت انواع خودروها در بازار متعادل خواهد شد و در پی آن شاهد هماهنگی عرضه و تقاضا خواهیم بود.

وی تصریح کرد: خرید هر گونه خودرو در این روزهای بازار به ضرر مصرف کننده است.

جعفرپور گفت: در حال حاضر تفاوت قیمت خودروهای کارخانه و بازار بسیار زیاد است و این امر به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست، به همین دلیل در تصمیم های جدید دیگر چنین فاصله قیمتی وجود ندارد.

وی تأکید کرد: طی چند وقت اخیر دلالان بازار خودرو را بهم ریختند و اجازه ندادند قیمت ها مسیر طبیعی خود را طی کند، از اینرو با تصمیم های جدیدی که به زودی اعلام می شود، مشکل بازار خودرو حل خواهد شد.

جعفرپور گفت: دلالان بازار خودرو، قیمت پراید را بالا بردند و قیمت فعلی آن که بیش از 80 میلیون تومان است، پذیرفتنی نیست، لذا اگر مردم صبر کنند تکلیف قیمت ها مشخص خواهد شد و دیگر بواسطه فعالیت دلالان بازار خودرو با التهاب روبرو نمی شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • محمد
  ۱۱ ۰

  اطمینان میدهم تا وقتی سود شما در گرانی است اتفاقی برای قیمت نمی افتد .بیش از یک سال است قیمت خودرو در حال افزایش است،تا الان خواب بودید یا کاسب گرانی

 • مهدی
  ۱۰ ۰

  چه اشکال داره ماشین های دست دوم تمیز با قیمت کم وارد کنند . در اینصورت قیمت همه خودروها پایین میاد .

 • حسين مامطير
  ۳ ۱

  راستش هر روز بدتر از ديروز . قيمت خودرو دست يه عده افرادخاصي هست . خودشون دلال افزايش خودرو هستند .

 • عباس
  ۲ ۰

  دردش اینه که توجیب دلال نره فقط توجیب دولت بره

 • ناشناس
  ۳ ۰

  جالبه هر وقت خودروساز میخوا قیمتهای رسمی رو میخواد ببره بالا .دلالها قبلش قیمتهارو خیلی بالا میبرن بعد کارخانه یه جزیی پایین تر میده تازه منتم سرمردم میذاره..دلاله هم هوشمند شدن..جمش کنین بابا این بازی نخ نمارو

 • حسام
  ۲ ۰

  دوستان هر وقت خودرو سازها خواستن قیمتهای کارخونه رو ببرن بالا با دلالها دس ب یکی کردن قیمت بازار رو بصورت فاحش بالا بردن بعد خودروسازها درخواست افزایش قیمت دادن تا قیمتشون به بازار آزاد نزدیکتر کنن فقط دارن فیلم بازی میکنن. از ماست که برماست

 • علی
  ۱ ۰

  با سلام آره آقای مسئول به نحوی تنظیم کنید که با قیمت چند سال قبل برابر باشه نه با قیمت این ماه که حدود 90 میلیون است . شما قیمت رو بالا بردید که قیمت کارخانه را افزایش دهید ؟ این که همه ملت می دانند؟ به قول خودتان ورشکسته هستید پی چرا واردات خودرو را آزاد نمی کنید که مردم هم خودرو ارزان و هم باایمنی بالا سوار شوند . همه می دانند که این دلال بازی ها کار خود بنگاه داران زیر نظر خود تولید کندگان است پس چرا گردن این این و آن می گذارید .و.....