{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 417457

رئیس کارخانه خودروسازی تسلا اگر بتواند تولید و عرضه محصولات این کارخانه را بالا نگه دارد و ارزش سهام کارخانه تسلا نیز افت نکند به زودی به رتبه اول ثروتمندترین فرد در دنیا صعود خواهد کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، ارزش سهام کارخانه خودروسازی تسلا تنها طی ۶ ماه توانسته است ۲۵۰ درصد رشد کند و برای اولین بار در تاریخ این کارخانه ارزش کل سهام های آن در ماه ژانویه به ۱۰۰ میلیارد دلار رسیده است و حتی گفته می شود در اوایل ماه فوریه با رسیدن ارزش هر سهم به ۸۰۰ دلار ارزش کل سهام های این کارخانه از مرز ۱۵۰ میلیارد دلار نیز گذشته است.

تسلا توانسته است لقب بزرگترین خودروساز ایالت متحده را به خود اختصاص دهد و با توجه به روندی که تا کنون پیش گرفته است اگر رئیس این کارخانه بتواند مبلغی که برای جبران خسارت وی در سال ۲۰۱۸ در نظر گرفته شده است را دریافت کند به زودی به جایگاه ثروتمندترین فرد در دنیا دست پیدا خواهد کرد.

ایلان ماسک

تسلا باید ارزش کمپانی خود را در بالاترین حد نگه دارد  این اتفاق به ایلان ماسک که بیشترین سهم را در این کمپانی دارد این فرصت را می دهد تا ۳۴۶ میلیارد دلار به ثروتش اضافه کند.

در حال حاضر ارزش سهام ایلان ماسک در تسلا حدودا ۱۲ میلیارد دلار است و اگر ارزش سهام های این کمپانی به ۶۵۰ میلیارد دلار برسد ایلان ماسک به زودی ثروتمندترین فرد بر روی کره زمین خواهد شد و می تواند از رقیبش جف بزوس موسس آمازون پیشی بگیرد.

در حال حاضر جف بزوس ثروتمندترین فرد در دنیا است و بر اساس آخرین آمارها ثروت وی ۱۵۰ میلیارد دلار تخمین زده شده است و بیل گیتس پس  از آن با اختلاف ۵۴ میلیار دلاری در رتبه دوم ایستاده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری