کد خبر 383303

رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین؛

۵۰هزار خودروی ناقص تکمیل شد/ قیمت‌گذاری دستوری علت‌العلل آشفتگی صنعت خودرو

رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی از تکمیل ۵۰هزار دستگاه خودروی ناقص کف کارخانه خبر داد.

اقتصادآنلاین – فاطمه اکبرخانی؛ محمدرضا نجفی منش در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین از تکمیل 50هزار دستگاه خودروی ناقص از بین 90هزار خودروی کف کارخانه خبر داد و اظهار کرد: دو شرکت بزرگ خودروسازی تمام تلاش خود را برای تکمیل خودروهای ناقص گذاشته‌اند چراکه هرچه زمان بگذرد زیان خودروسازان از طرف این خودروها بیشتر خواهد شد.

وی علت اصلی آشفتگی صنعت خودرو را قیمت‌گذاری دستوری عنوان کرد و گفت: بر اساس برآورد ما در مجموع دو خودروساز تاکنون حدود 35هزار میلیارد تومان ضرر کرده‌اند که علت اصلی آن قیمت‌گذاری دستوری خودرو است، یعنی خودروهایی که به اجبار، پایین‌تر از قیمت تمام شده برای خودروساز عرضه شد باعث سود هنگفت برای خریداران و زیان خودروسازان شد.

او اضافه کرد: از طرفی قرار بود سال گذشته حدود 844میلیون دلار به عنوان تسهیلات به خودروسازان وام پرداخت شود و آن‌هم بلاتکلیف ماند و صنعت خودرو را بیش از پیش با مشکل مواجه کرد، حالا هم اگر این تسهیلات پرداخت شود خودروی ناقص نخواهیم داشت.

این فعال صنعت قطعه درباره روند پرداخت بدهی خودروسازان نیز توضیح داد: همچنان به روند مطلوبی در دریافت مطالباتمان از خودروسازان نرسیده‌ایم و قطعه‌سازان از این بابت با مشکل جدی روبه رو هستند؛ البته رییس جدید شرکت ایران خودرو تا کنون سه جلسه با قطعه‌سازان برگزار کرده‌ و در این خصوص قرار شد کمیته‌‌های خاصی در شرکت ساپکو با شرکت نمایندگان قطعه‌سازان و انجمن‌ها تشکیل دهند.

نجفی منش افزود: تا کنون دو کمیته تشکیل شده و قرار است در شش محور ازجمله مالی، اقتصادی و استراتژی اجرا شود؛ تصور می‌کنم با این رویکرد جدید از سوی خودروسازان بتوانیم راهکار مناسبی برای حل وضعیت فعلی پیدا کنیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    خدا رو شکر خان کرمی رو گرفتن.اگه خدا بخواد این و نعمت بخشم بگیرن یواش یواش مسئله حل میشه..لطفا کمتر از تصویر این ها بزارین آدم تا یه روز حالش بد میشه

  • ناشناس
    ۰ ۰

    یعنی از اینم میخواین گرونتر بدین دیگه چقدر باید گرون تر بدین براتون بصرفه پول ۴ تا ماشینو رو‌یه ماشین از مردم میگیرین بازم میگین قیمتها پایینه به جای این هزینه هاتون رو‌کاهش بدین هزینه ها تون بالاس

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری