کد خبر 338550

مهلت ۲۰روزه به ۲خودروساز برای ترخیص قطعات از گمرک

به دو خودروساز ۲۰ روز مهلت داده‌ شده تا کانتینرهای خود را ترخیص کنند، در غیر این‌صورت این کانتینرها متروکه اعلام خواهد شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم،  3000 کانتینر قطعات خودرو متعلق به ایران خودرو و سایپا در منطقه آزاد چابهار رسوب کرده که عمده دلیل آن مربوط به مشکلی است که با بانک دارند.

این خودروسازان باید کد رهگیری بانک را گرفته و ارز 4200 تومان دریافت کنند.

گمرک تسهیلاتی را برای آنها در نظر گرفته و اعلام شده کسانی که با بانک مشکل دارند می‌توانند 70 تا 80 درصد کالای خود را ببرند و مابقی را به‌عنوان وثیقه در بندر بگذارند.

خودروسازان گویا می‌گویند "این اطمینان را نداریم بانک ارز 4200تومانی به ما اختصاص می‌دهد یا خیر"، این‌که خودروسازان این اجناس را ترخیص کرده و با نرخ ارز 4200 تومان به‌فروش برسانند و بانک بعداً اعلام کند نمی‌تواند با این نرخ ارز را در اختیار آنها قرار دهد.

البته فقط خودروسازان این گونه نیستند و آنهایی که هم برنج وارد کرده‌اند با این مسئله مواجه هستند.

اعلام شده که برای ترخیص قطعات به خودروسازان هم تعرفه ترجیهی می‌دهیم اما می‌گویند "ممکن است با قیمت 4200 تومان آنها را عرضه کنیم و بعداً بانک با نرخ بالاتری به ما ارز بدهد". به آنها گفتیم که "حداقل اجناس خود را به انبار خودتان منتقل کنید" که گفتند "اگر این کار را انجام دهیم تعزیرات می‌آید این قطعات را به‌عنوان احتکار محسوب می‌کند" که درست می‌گویند.

به خودروسازان اعلام شده است چنانچه تا 20 روز دیگر این 3000 کانتینر ترخیص نشود آنها را جزو کالای متروکه اعلام می‌کنیم دیگر ربطی به ما ندارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر