کد خبر 332194

قائم مقام مدیرعامل گروه سایپا:

قطعه سازان قلب تپنده صنعت خودروسازی هستند

قائم مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در امورتامین و بازرگانی، تامین نقدینگی و رفع بدهی قطعه سازان را ضروری دانست وگفت: قطعه سازان باید بتوانند خودرا درمسیرتوسعه وهمکاری باخودروسازان آماده کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین، هفته گذشته حمیدرضا رستگار طی حکمی از سوی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا به عنوان قائم مقام جدید مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در امور تامین و بازرگانی منصوب شد.

وی دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران بوده و پیش ازاین به عنوان مدیربازرگانی درشرکت سازه گسترسایپا،معاون بازرگانی شرکت های ایران خودرو و ساپکو،معاون بازرگانی پتروشیمی امیرکبیر،مدیر دفتر ایرانخودرو درکشورچین وعضو هیات مدیره شرکتهای مختلف قطعه سازی فعالیت نموده است و با توجه به ارتباط با قطعه سازان مشکلات آنها را به خوبی می داند.

رستگار در گفتگویی ضمن تاکید برلزوم حمایت همه جانبه از قطعه سازان داخلی گفت: قطعه سازان قلب تپنده صنعت خودروسازی هستند وطی سالهای اخیرثابت کرده اند که توانایی رقابت تنگاتنگ با همتایان خارجی خود درتامین قطعات مورد نیاز صنعت خودرو کشور را دارند.

وی افزود: قطعه سازان شرکای استراتژیک خودروسازان هستند و بر همین اساس خانواده بزرگ قطعه سازی همواره دارای اهمیت ویژه ای برای خودروسازان بوده اند و از طرف دیگر قطعه سازان هم همواره در کنار خودروسازان تلاش کرده اند که این صنعت در شرایط خوبی قرار گرفته و بتواند مسیر توسعه و تعالی را دنبال کند.

وی تاکید کرد: این تعامل خوب قطعه سازان و خودروسازان باعث شده که صنعت خودرو به خصوص در سال های اخیر با تولید خودروهای متنوع داخلی بیشتر از گذشته رشد کند و با وجود مشکلات متعدد در کشور بازهم این شرایط دنبال شود که نمونه آن تولید خودرو جدید رهام در گروه خودروسازی سایپا و تامین عمده قطعات این خودرو جدید در داخل کشور است.

قائم مقام مدیرعامل گروه سایپا در امور تامین و بازرگانی افزود: در شرایط کنونی کشور مشکل اصلی این صنعت، کمبود نقدینگی است و قطعا با رفع این مشکل، مجددا روند تولید و فعالیت قطعه سازان و خودروسازان رونق خواهد گرفت و بی شک در این خصوص سایپا بدون همکاری قطعه سازان قادرنخواهد بود به موفقیت در امرتولید و پیشرفت دست یابد.

رستگار با اشاره به نگاه ویژه مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا و تاکید وزیر محترم صنعت،معدن و تجارت مبنی برضرورت رفع مشکلات قطعه سازان گفت: با مساعدت وزیر محترم صمت ، شرکت سایپا پیگیر تزریق نقدینگی جهت پرداخت بدهی به قطعه سازان است و سعی داریم با تسریع در رفع مشکلات به سمت افزایش تولید در بخش قطعه سازی و به تبع آن افزایش تولید در گروه خودروسازی سایپا حرکت کنیم . 

وی افزود: متاسفانه در شرایط موجود اقتصادی کشور قطعه سازان کوچک و متوسط بیشتر از قطعه سازان بزرگ دچار مشکل شده اند و چنانچه حمایتی از آنها نشود به سرعت به سمت تعطیلی و ورشکستگی سوق پیدا خواهندکرد که این امر زنجیره تامین را با مشکل جدی مواجه خواهد کرد لذا لازم است همانگونه که به قطعه سازان بزرگ توجه می شود، قطعه سازان کوچک و متوسط نیز مورد حمایت قرار گیرند.

رستگار تاکید کرد: سایپا در سال های اخیر و با حمایت قطعه سازان توانسته رکوردهای مختلفی در تولید محصولات خود به جا بگذارد و امیدواریم با همراهی خانواده بزرگ قطعه سازان کشور و تامین قطعات، این روند مجددا تکرار شود.

وی افزود: با توجه به نگاه ویژه مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا به خودکفایی و افزایش عمق داخلی سازی، با کمک قطعه سازان داخلی و بر اساس برنامه ای هدفمند می توانیم، تولید قطعات های تک و خاص خودروهای داخلی را در دستور کار قرار دهیم و با توانمندی صنعت قطعه سازی کشور قطعا خواهیم توانست  با موفقیت از این مسیر عبور کنیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر