کد خبر 300878

پس از پیش فروش عجیب خودروی نامشخص با قیمت نامعلوم

شرایط جدید پیش فروش ایران خودرو اعلام شد/ اسامی خریداران منتشر می‌شود

در حالی که انتقادات بسیاری نسبت به روش پیش فروش محصولات ایران خودرو مطرح شد، این شرکت به جای رفع مشکل و معرفی محصولات پیش فروشی، تکمیل فرم خود اظهاری را در برنامه قرار داده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین، شرایط پیش فروش محصولات ایران خودرو در حالی هفته گذشته اعلام شد و بنا بود فروش از روز سه شنبه هفته گذشته آغاز شود که این شرکت دوشنبه عصر اعلام کرد که پیش فروش به هفته بعد( هفته جاری) موکول شده است.

این در حالی است که در طرح اعلام شده از سوی ایران خودرو نه تنها نام خودروها مشخص نبود بلکه قیمت نهایی محصول نیز اعلام نشده بود که این امر بنا به اعلام کارشناسان حوزه خودرو با ضوابط پیش فروش خودرو مطابقت ندارد.

حال مصطفی خان کرمی، معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو گفته که این شرکت  به دنبال فروش خودرو به مصرف کننده حقیقی است و لذا در فرایند ثبت نام اینترنتی مواردی مانند داشتن گواهینامه و عدم مالکیت خودرو در زمان ثبت نام بصورت خود اظهاری اخذ و در زمان تحویل خودرو بر اساس استعلام های لازم، راستی آزمایی خواهد شد و در صورت اثبات خود اظهاری اشتباه، ودیعه عینا مسترد خواهد شد.

البته در این ثبت نام همانطور که پیشتر اعلام شده بود  لیست کد ملی مشتریانی که در ثبت نام اخیر شرکت سایپا موفق به ثبت نام شده اند از شرکت سایپا اخذ و امکان ثبت نام آنان وجود نخواهد داشت.

 به گفته او  از دیگر شرایط ویژه پیش فروش شرکت ایران خودرو، خروج فرآیند انتخاب نمایندگی از پروسه ثبت نام است، ‌این فرآیند که باعث کندی ثبت نام می‌شود پس از انتخاب خودرو و واریز وجه توسط مشتریان قابل اجرا خواهد بود. انتخاب نمایندگی می تواند در روزهای آتی توسط مشتری انجام پذیرد.

 علاوه بر این در راستای افزایش اعتماد مشتریان، گروه صنعتی ایران خودرو در وب سایت خود امکانی را ایجاد کرده است تا لیست مشتریانی که موفق به ثبت نام شده اند جهت عموم قابل مشاهده باشد.

بر این اساس شرایط پیش فروش طی ۵ روز و بر اساس کد ملی مشتریان فعال خواهد بود و قیمت خودروها در پیش فروش ویژه شرکت ایران خودرو در زمان تحویل خودرو مشخص خواهد شد.

البته هنوز زمان آغاز این پیش فروش مشخص نیست.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر