کد خبر 185879

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تشریح کرد

برنامه‌های ایران خودرو برای تحقق اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اولویت‌های کاری این خودروساز و برنامه‌های آن برای تحقق اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال را تشریح کرد.

هاشم یکه‌زارع گفت: همان‌گونه که مقام معظم رهبری در پیام نوروزی اشاره فرمودند مجموعه اقتصاد مقاومتی را باید به نقاط مهم تقسیم و برای تحقق آن، در زمان مناسب روی این نقاط مهم و کلیدی تمرکز کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تعادل ، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان اینکه گروه صنعتی ایران خودرو طلایه‌دار دو مقوله «تولید» و «اشتغال» به عنوان دو نقطه کلیدی مورد توجه مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی است، افزود: ایران خودرو بزرگ‌ترین بنگاه تولیدی کشور است و علاوه بر نقش غیرقابل انکار در مباحث اقتصادی و صنعتی، همواره رتبه‌های برتر شرکت‌های گروه اشتغالزایی در ارزیابی شرکت‌های برتر ایران را در اختیار داشته است. وی به ایجاد اشتغال غیرمستقیم در صنعت خودرو نیز اشاره کرد و افزود: علاوه بر 60هزار اشتغال مستقیم در گروه صنعتی ایران خودرو، دستکم حدود 2میلیون نفر نیز به‌صورت غیرمستقیم در حوزه‌های پایین‌دستی فعالیت می‌کنند. علاوه بر این، صنعت خودرو کشور محصولات 60رشته صنعتی را در خطوط تولید خود استفاده می‌کند که اشتغال در این صنایع نیز به پویایی خودروسازی کشور وابسته است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ادامه داد: مرور این نکات، بیش از پیش نقش و اهمیت غیرقابل انکار ایران خودرو در تحقق اقتصاد مقاومتی را نشان می‌دهد و از سوی دیگر وظیفه‌یی سخت و حساس را برای این گروه صنعتی تکلیف می‌کند.

یکه‌زارع گفت: افزایش صادرات که منتهی به ارزآوری می‌شود، افزایش سهم تولید داخل در محصولات که منجر به خروج ارز از کشور می‌شود و آغاز تولید و عرضه محصولات جدید که باعث اشتغالزایی در ایران خودرو می‌شود ازجمله اقداماتی است که در سال‌های اخیر در گروه صنعتی ایران خودرو کلید خورده اما در سال96 با جدیت بیشتری دنبال خواهد شد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تصریح کرد: گروه صنعتی ایران خودرو در سال ١٣٩٦ اهتمام خود را به کار خواهد بست تا در جهت تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نقش موثر و شایسته‌یی ایفا کند.

یکه‌زارع با بیان اینکه گروه صنعتی ایران خودرو تلاش می‌کند برنامه‌هایی مدون را برای تبدیل کردن ایران به قطب صنعتی طراحی و تولید خودرو به اجرا درآورد، افزود: ما نیز اعتقاد داریم که تکیه بر تولید داخلی و توجه به مصنوعات وطنی از الزامات دستیابی به اقتصاد مقاومتی و تحقق آن است، ضمن اینکه بر خود به‌عنوان عضوی از خانواده بزرگ تولیدگران کشور فرض می‌دانیم تا ضمن توجه به نیازهای کشور تمام تلاش خود را برای به‌روز آوری فناوری صنعتی و همچنین تولید باکیفیت به کار بندیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱ ۰

  ... لابد باز هم میخوان چند هزار نفر بیخودی استخدام کنن و بعدش بگن اینهمه استخدام کردیم پس باید گرانتر بفروشیم...

 • زد
  ۱ ۰

  شما کپچر اماده را وارد کن وبفروش بعد بگو اقتصاد مقاومتی و...!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  "تبدیل کردن ایران به قطب صنعتی طراحی و تولید خودرو " رو خوب اومدی!