کد خبر 554817

رییس سازمان آتش نشانی رشت؛

۲۰ هکتار از علفزارهای رشت در آتش سوخت

رییس سازمان آتش نشانی رشت با اشاره به وقوع آتش سوزی در ۲۰ هکتار از علفزارهای این شهر، گفت: با تلاش آتش نشانان حریق مهار شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر؛ شهرام مؤمنی با اشاره به گزارش وقوع آتش سوزی در جاده جیرده رشت، اظهار کرد: به محض اطلاع از این حادثه ۴۶ آتش نشان و افسر به همراه ۱۱ خودروی اطفا و آبرسان به محل اعزام شدند.

وی با بیان اینکه وسعت آتش سوزی بیش از ۲۰ هکتار از علفزارهای این منطقه را درگیر کرده بود، افزود: گرمای هوا، خشکی و کاهش رطوبت زمین، وجود خانه‌ها و کارخانجات عملیاتی اطفا را برای مأموران آتش نشانی سخت کرده بود.

رییس سازمان آتش نشانی رشت در ادامه با اشاره به فراخوان تمامی افسران ارشد جهت مهار این آتش سوزی، گفت: پیشروی آتش در بیش از ۱۰ نقطه گزارش شد که مسیرهای دسترسی به بسیاری از این مناطق سخت گذر بود.

مؤمنی به تلاش‌های صورت گرفته برای مهار آتش سوزی اشاره و اضافه کرد: آتش نشانان برای مهار آتش از هیچ کوششی دریغ نکرده و لوله‌های آبرسان به بیش از ۳۰۰ متر استفاده شد.

وی ادامه داد: بعد از پنج ساعت تلاش، آتش نشانان از پیشروی و سرایت آتش به خانه‌های همجوار و کارخانجات شهرک صنعتی سپید رود جلوگیری کرده و آتش مهار شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر