کد خبر 507826

درخواست اعدام برای خلبان بازنشسته‌ای که مشروب خورد

خلبان بازنشسته که برای چهارمین بار به اتهام شرب خمر بازداشت شده بود پای میز محاکمه ایستاد و نماینده دادستان برای وی درخواست اعدام را مطرح کرد .

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از رکنا، احسان ۷۳ ساله که دکترای نظامی دارد و خلبان بازنشسته است به اتهام شرب خمر و رانندگی در حال مستی در شمال تهران بازداشت شد .وی منکر مصرف مشروبات الکلی بود اما در بررسی پرونده اش مشخص شد وی قبلاً نیز سه مرتبه به اتهام شرب خمر بازداشت شده و حد برای وی اجرا شده است.

به این ترتیب خلبان بازنشسته به اتهام شرب خمر با وصف سه مرتبه اجرای حد، در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی پای میز محاکمه ایستاد و جرمش را انکار کرد.

در ابتدای جلسه نماینده دادستان کیفرخواست را خواند و برای وی درخواست اعدام را مطرح کرد .

وقتی پیرمرد روبه روی قضات ایستاد گفت: قبول دارم در سال‌های قبل سه مرتبه به اتهام شرب خمر بازداشت شدم وچون تست الکل مثبت بود هر بار شلاق خوردم .اما آخرین بار بی دلیل بازداشت شدم و من مشروب مصرف نکرده بودم.

باور کنید به زور از من تست الکل گرفته شد و به همین خاطر هم برگه ای را که تایید کننده مثبت بودن تست الکل بود امضا نکردم .من اتهامم را قبول ندارم.

سپس محمد شمس وکیل وی به دفاع پرداخت و گفت: پرونده نواقص بسیاری دارد و موکلم نیز در پرونده اعتراف به مشروب خواری نداشته است.از این رو تقاضای برائت وی را دارم.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • بازنشسته
  ۱ ۱

  خودتان فتوا صادر می کنید کسی رابه خاطر خوردن مشروبات الکلی اعدام نمیکنند

 • حسین
  ۱ ۱

  به نظر میاد برای ایشان پا پوش درست کرده اند !
  این شخص به احتمال زیاد دشمنانی در فامیل و اقوام خود دارد

 • ناشناس
  ۰ ۱

  اینکه اگر سه بار تا کنون مشروب مصرف کرده باشه و از همه مهم تر با حال مستی پشت ماشین بنشینه خب معلوم است حکم این شخص اعدام است چون این طرف موقع رانندگی عقل در ذهنش حکم نمی کند بنابراین میتوانست خسارت جواب زیادی بدهد

 • رها
  ۰ ۰

  با عرض سلام
  خودم با شرب خمر مخالفم ولی این اولین بار هست که می شنوم برای این موضوع کسی رو بخوان اعدام کنند.
  نهایتا هر بار بعد خوردن مشروب در ملاء عام یا مستی باید بر ایشون حد جاری بشه