کد خبر 492793

۳کشته و ۵مصدوم در حادثه بهمن تهران

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران از نجات بیش از ۱۱۰نفر در حوادث امروز ارتفاعات شمال تهران و متأسفانه فوت ۳نفر و ادامه تلاش‌ها برای یافتن یک نفر مفقودی خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، منصور درجاتی مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره حوادث مختلف امروز در چند نقطه از ارتفاعات شمال تهران، اظهار کرد: با سقوط بهمن در منطقه بالادست روستای آهار واقع در منطقه رودبار قصران ۵ نفر کوهنورد که یکی از آن‌ها احتمالاً دندانپزشک مردی ۴۳ یا ۵۳ ساله بود به همراه ۴ نفر همراه خود که گرفتار شده بودند، نجات پیدا کردند. 

وی در ادامه گفت: در منطقه کلکچال نیز ۷ نفر کوهنوردان بر اثر برف و کولاک دچار حادثه شدند که با نهایت تأسف ۲ نفر فوت، یک نفر دچار مصدومیت شدید و ۴ نفر بعدی خوشبختانه نجات یافتند.

 مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران اضافه کرد: در دارآباد تهران نیز به دلیل شرایط جوی دو نفر مفقود شدند که عملیات جست‌وجو برای یافتن آن‌ها ادامه دارد که لحظاتی پیش فوت یکی از آن‌ها تأیید شد و تلاش‌ها برای پیدا کردن فرد دوم کماکان ادامه دارد.

درجاتی یادآور شد: در ایستگاه ۷ توچال نیز حدود ۱۰۰ نفر از هموطنان ما به رغم تمام هشدارها برای گذراندن روز جمعه مراجعه کرده بودند که در شرایط برفی گیر کرده بودند و با تلاش امدادگران همگی سالم به پایین ارتفاعات منتقل شدند.

وی با تأکید مجدد بر جدی گرفتن هشدارها توسط شهروندان خاطرنشان کرد: مردم عزیز ما در روزهای کرونایی و در شرایطی که بارها برای شرایط آب وهوایی در روزهای اخیر هشدار داده شده است باید با جدی گرفتن این موارد از حضور در ارتفاعات خودداری کنند که متأسفانه با بی‌توجهی ضمن به خطر انداختن جان خود، امدادگران هلال‌احمر و آتش‌نشانی در شرایط جوی بسیار نامناسب، سبب سختی و اذیت فراوانی شدند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران در پایان از مردم خواست با توجه به ادامه داشتن بارش‌ها و یخ بندان از حضور در مناطق کوهستانی و هرگونه حضور غیرضروری در جاده‌ها پرهیز کنند چون با وقوع حوادث این چنینی واقعاً شرایط امدادرسانی بسیار سخت است.

به گفته شاهین فتحی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران تاکنون ۵ مصدوم از بهمن نجات یافته‌اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر