کد خبر 483109

بازگشت مجرم به صحنه جرم معمای سرقت را حل کرد

سرپرست پایگاه نهم پلیس آگاهی از دستگیری سارقان اماکن کارگاهی و تولیدی در منطقه کهریزک و شورآباد خبر داد و گفت: یکی از متهمان برای اطلاع از تحقیقات پلیسی، به محل جرم بازگشته بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، سوم آبان ماه پرونده‌ای با موضوع سرقت از یک کارگاه تولیدی تجهیزات پزشکی، در کلانتری 170 کهریزک تشکیل و با دستور قضائی برای رسیدگی تخصصی به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.

شاکی درباره جزئیات سرقت به کارگاهان گفت: متخصص ساخت تجهیزات پزشکی هستم؛ دوم آبان ماه بعد از پایان ساعت کار، کارگاه را ترک کردم و روز بعد هنگام مراجعه به محل متوجه به هم‌ریختگی و سرقت بخشی از تجهیزات پزشکی به ارزش سه میلیارد ریال شدم.

با دریافت پرونده، تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ به نشانی اعلامی واقع در کهریزک اعزام شدند و مشخص شد سارقان با استفاده از طناب گره‌خورده و از طریق دیوار وارد محوطه کارگاه شده و با برهم زدن زوایای دوربینهای مداربسته، از کارگاه سرقت کرده‌اند.

کارآگاهان در پایش تحقیقات میدانی موفق شدند یکی از سارقان را شناسایی کنند، در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی، هویت این فرد به نام جمشید شناسایی و مشخص شد که وی سابقه‌دار بوده و پیش‌تر روانه زندان شده است.

با هماهنگی قضائی، نخستین متهم پرونده در مخفیگاهش دستگیر شد و پس از انتقال به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ به سرقت از کارگاه با همکاری چهار نفر از دوستانش اعتراف کرد.

جمشید علت حضورش را بعد از سرقت در صحنه جرم اینگونه بیان کرد: برای اینکه از کیفیت تحقیقات پلیسی مطلع شوم و ببینم آیا ردی از ما به دست آمده، به محل جرم بازگشتم.

سرهنگ حیدر گودرزی؛  سرپرست پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: در ادامه تحقیقات پلیسی، مخفیگاه دو نفر از سارقان شناسایی و با هماهنگی‌های قضائی هر دو متهم به نام قاسم و شهروز دستگیر شدند.

به گفته این مقام انتظامی، متهمان همچنین به 6 فقره سرقت از کارگاه‌ها در محدوده کهریزک و شورآباد و فروش اموال سرقتی به مالخری به نام سینا اعتراف کردند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر