کد خبر 477018

بلعیدن مواد، جان زن قاچاقچی را گرفت

زنی که با بلعیدن بسته‌های هروئین قصد قاچاق این محموله به ترکیه را داشت پیش از پرواز در فرودگاه جانش را از دست داد اما قبل از مرگ راز یک قاچاقچی بین‌المللی شیشه و هروئین را فاش‌کرد.

به‌گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  همشهری، ظهر چهارشنبه گذشته 30مهر ماه، مأموران زن فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) در نزدیکی یکی از گیت‌های خروجی متوجه رنگ‌پریدگی زنی شدند. او حالش وخیم بود و از شدت درد به‌خودش می‌پیچید. مأموران که به این زن مشکوک شده بودند وی را زیرنظر گرفتند تا اینکه او به سمت سرویس بهداشتی فرودگاه حرکت کرد. اما به سختی راه می‌رفت و مأموران برای بررسی موضوع به سمت وی رفتند تا ببینند ماجرا از چه قرار است.

نجاتم بدهید

« من بسته‌های هروئین بلعیده ‌ام؛ نجاتم بدهید» زن مرموز با دیدن مأموران این جمله را به آنها گفت و نقش زمین شد. او که به سختی می‌توانست صحبت کند مدعی شد که به همراه مردی به نام ناصر قصد ترانزیت مواد به ترکیه را داشته است. او می‌گفت تا 2 ساعت دیگر باید سوار هواپیما می‌شد و مواد را به ترکیه می‌رساند. حالا اما از مأموران می‌خواست هرچه زودتر او را به بیمارستان برسانند و از مرگ نجاتش بدهند. وقتی مأموران از او پرسیدند که چه موادی بلعیده است، او بریده بریده گفت: حدود 150گرم هروئین و بعد بیهوش شد.

با افشای این حقیقت مأموران به اورژانس زنگ زدند و طولی نکشید که زن میانسال با آمبولانس به بیمارستان منتقل شد. از سوی دیگر مأموران فرودگاه به بررسی تصاویردوربین‌های مداربسته فرودگاه پرداختند تا ناصر، یعنی همان فردی که زن مدعی بود قاچاقچی حرفه‌ای است را شناسایی و دستگیر کنند. تلاش مأموران نتیجه داد و آنها خیلی زود موفق شدند این مرد را که به همراه زن وارد فرودگاه شده بود شناسایی کنند. ناصر درست زمانی که قصد خروج از فرودگاه و فرار را داشت شناسایی و دستگیر شد و همزمان با بازداشت وی از بیمارستان خبر رسید زنی که مواد بلعیده بود به‌دلیل وخامت حالش، جانش را از دست داده است. در چنین شرایطی ماجرا به بازپرس جنایی تهران اعلام شد و او دستور انتقال جسد به پزشکی قانونی را صادر کرد.

استخدام قاچاقچی 

ناصر پس از آنکه بازداشت شد، برای بازجویی به دادسرای امور جنایی تهران منتقل شد. او دیروز وقتی پیش روی قاضی احسان زمانی، بازپرس شعبه ششم قرار گرفت حقایق تکان دهنده‌ای از فعالیت‌های بین‌المللی خود برای قاچاق مواد به ترکیه را فاش کرد. وی گفت: سال‌هاست که اقامت ترکیه را دارم و در آنجا ساکن هستم. مدتی قبل به پیشنهاد فردی تصمیم به قاچاق مواد‌مخدر گرفتم. از دوستانم شنیده بودم که اگر مواد را از ایران بخرم و در ترکیه بفروشم سود زیادی گیرم می‌آید. به همین دلیل راهی ایران شدم و با خرید مواد، آن را به ترکیه قاچاق می‌کردم.

وی ادامه داد: وضع مالی‌ام که خوب شد تصمیم گرفتم فردی را استخدام کنم که برایم مواد را انتقال بدهد. حدود 2 سال قبل یکی از دوستانم که در ایران زندگی می‌کرد زنی به نام اشرف را به من معرفی کرد. همان زنی که به‌دلیل بلعیدن مواد جانش را از دست داد. شرایط کار را برای اشرف توضیح دادم و او حاضر به همکاری شد. به او گفتم کارش ریسک بالایی دارد چون هم خطر مرگ در انتظارش است و هم خطر دستگیری. اشرف تمام اینها را به جان خرید و حاضر شد با من همکاری کند. معمولا شیشه یا هروئین قاچاق می‌کردم. هر بار اشرف بین 100تا 150گرم مواد را در معده‌اش جاسازی می‌کرد و بین 15تا 20میلیون تومان دستمزد می‌گرفت. کارش این بود که مواد را ببلعد و همراه من به ترکیه بیاید. تا قبل از این حادثه 4مرتبه برایم مواد جا به جا کرد و این پنجمین بار بود که قرار بود مواد را به خاک کشور ترکیه برساند. اما ناگهان قبل از پرواز در فرودگاه حالش بد شد و وقتی دیدم مأموران دور او جمع شده‌اند ترسیدم و تصمیم به فرار گرفتم اما هنگام خروج از فرودگاه دستگیر شدم.

این متهم با دستور بازپرس جنایی به اتهام تسبیب در قتل عمدی بازداشت شده و این در حالی است که دختر قربانی (دختر اشرف) در دادسرا حاضر شده و گفته که متهم همسر صیغه‌ای مادرش بوده است. او مدعی شده که گفته‌های ناصر دروغ است و مادرش در کار قاچاق مواد نبوده و فریب این مرد را خورده است. تحقیقات با دستور بازپرس جنایی تهران در این پرونده ادامه دارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر