کد خبر 465005

فوت ۳ کارگر؛

معدن زغال سنگ در هجدک ریزش کرد

رییس اورژانس کرمان گفت: بر اثر ریزش تونل در معدن زغال سنگ هجدک، ۴ کارگر معدن جان خود را از دست دادند و یک کارگر مصدوم شد.

صابری، رییس اورژانس کرمان در خصوص حادثه ریزش معدن زغال سنگ هجدک در شهرستان راور گفت : براساس اعلام اورژانس در منطقه تا کنون یک نفر فوت کرده و یک نفر با حال وخیم به بیمارستان منتقل شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، او افزود: تیم های فوریت های پزشکی در معدن زغال سنگ هجدک راور مستقر شده اند. براساس اعلام مردم حاضر در منطقه پنج نفر داخل تونل بوده اند.

اژدری، فرماندار راور درباره این حادثه گفت: حوالی ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه پیش از ظهر امروز با ریزش ناگهانی تونل در معدن زغال‌سنگ هجدک در بخش کوهساران شهرستان راور و محبوس شدن ۵ کارگر، اقدامات برای خروج آن‌ها بدون فوت وقت آغاز شد که تاکنون یک نفر جان باخته و یک مصدوم به بیرون از تونل منتقل شده که کارگر مصدوم به کرمان اعزام شده است و تلاش برای یافتن  بقیه افراد همچنان ادامه دارد.

 او با اعلام اینکه به علت ادامه ریزش، دسترسی به سه کارگر دیگر با مشکل روبرو است، افزود: علاوه بر حضور گروه‌های امدادی، بازرسان معدن و کارشناسانی از شرکت زغال‌سنگ و تامین اجتماعی، گروه‌هایی از دیگر معادن منطقه هم برای کمک به یافتن کارگران در محل حاضر و در تلاش هستند.

فوت ۳ کارگر دیگر

سید محمد صابری، رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کرمان، با اشاره به عملیات  جست و جو برای نجات  ۳ کارگر دیگر گفت: متاسفانه هر ۳ کارگر محبوس شده در تونل معدن زغال سنگ در هجدک راور جان باخته اند.

 او افزود: امروز در حادثه ریزش تونل معدن زغال سنگ در هجدک راور ۴ نفر جان باختند و یک نفر مصدوم شد که مصدوم این حادثه بعد از انجام اقدامات اولیه درمانی از سوی تیم های فوریت های پزشکی به بیمارستان شهید باهنر کرمان منتقل شده است.

معدن هجدک از معادن فعال استان کرمان است  که در فاصله ۷۰ کیلومتری راور و ۶۰ کیلومتری زرند قرار دارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری