کد خبر 460873

سرقت ۷میلیاردی از همسایه

رییس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران گفت: چهارم تیرماه امسال پرونده‌ای با موضوع سرقت منزل از کلانتری ۱۳۲نبرد به این یگان برای رسیدگی تخصصی ارجاع و بررسی موضوع در اختیار تیمی از کارآگاهان پایگاه ششم قرار گرفت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از میزان، سرهنگ کارآگاه علی کنجوریان عنوان داشت: شاکی با حضور در پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران اظهار داشت، دوم تیر ماه حدود ساعت ۲۱:۰۰ شب منزلم را واقع در بلوار ابوذر ترک و پس از مراجعت به منزل در ساعت ۲۳:۳۰ قصد ورود به واحدم را داشتم که متوجه شدم درب واحد از داخل قفل شده است. بلافاصله به عوامل آتش نشانی و پلیس ۱۱۰ اطلاع دادم که پس از بازکردن درب با مشاهده بهم ریختگی منزل متوجه شدم مقادیری طلا به ارزش تقریبی ۷ میلیارد ریال سرقت شده است. 

رییس  پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران اظهار داشت: کارآگاهان این یگان برای انجام تحقیقات محلی و میدانی به محل سرقت مراجعه کردند و دربررسی‌های صورت گرفته مشخص شد که هیچگونه تخریبی روی درب واحد صورت نگرفته و ساختمان محل سرقت ۴ طبقه تک واحدی و فاقد دوربین مداربسته بود که منزل شاکی در طبقه دوم ساختمان قرار داشت.

کارآگاه کنجوریان در ادامه افزود: در بازدید صورت گرفته مشخص شد سارق از طریق بالکن طبقه اول و با استفاده از نردبان به منزل شاکی وارد و پس از سرقت، با بستن پرده اتاق خواب به لبه بالکن از واحد منزل شاکی خارج شده است.

این مقام انتظامی ابراز داشت: ظن ماموران مبنی بر سرقت توسط همسایه طبقه اول قوت گرفت، و همچنین بررسی‌های اکیپ اعزامی در خصوص زندگی همسایه طبقه اول نشان داد وی از نظر معیشتی دارای وضعیت نامطلوبی بوده و دارای اعتیاد به مواد مخدر و فاقد شغل مشخصی است.

وی افزود: در ادامه تحقیقات پلیسی مشخص شد که همسایه طبقه اول پس از وقوع سرقت از منزل شاکی چند ماه اجاره عقب افتاده خود تسویه کرده است و حتی پیشنهاد خرید واحد اجاره‌ای را به صاحب ملک داده است.

رییس  پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران عنوان کرد: با تجمیع تمامی موارد کارآگاهان ششم مرداد ماه با هماهنگی‌های قضائی اولین مظنون پرونده را به پایگاه ششم احضار و متهم در همان تحقیقات اولیه به جرم ارتکابی اعتراف کرد.

سرهنگ کنجوریان¬ گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به سرقت از منزل شاکی و فروش طلاحات سرقتی متهم با دستور مرجع قضائی روانه زندان شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • دانایی رمز امنیت
    ۰ ۰

    دستگیری سارقین فایده ای نداره چون سرقت قدیمی ترین جرم تاریخ هستش و قابل ریشه کنی نیست در حالیکه با توجه باینکه درب، بالکن و پنجره ها، معابر ورودی هستند که سارقین استفاده میکنند، میشه با اطلاع رسانی این مهم که درب یا حفاظ ضد سرقت وجود خارجی نداره چون سارقین اصلا به جنس درب و حفاظ کاری ندارند و فقط قفلها را باز یا تخریب میکنند، به جامعه آموزش داد که برای غیر ممکن کردن ورود سارقین، قفل ضد دیلم روی درها و حفاظ ضد دیلم مقابل پاسیو، بالکن و پنجره ها نصب کنند که حتی اگر دزدان تا پشت در و پنجره ها هم رسیدن، به هیچچچچچچچ روشی نتونن وارد بشن که یقینا اگر جامعه متوجه این نکته کلیدی بشه، به شدت از سرقتها کاسته خواهد شد.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری