کد خبر 433163

عشق و انتقام؛ انگیزه‌های پسری برای دزدی

پسری جوان که یک‌بار به‌خاطر رسیدن به دختر موردعلاقه‌اش دزدی کرده و به زندان افتاده بود، دفعه دوم برای انتقام‌گیری از همان دختر باز هم مرتکب سرقت شد و بار دیگر به دام افتاد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، مأموران پلیس تهران ظهر روز یکشنبه هنگام گشت‌زنی در شمال پایتخت به خودروی پرایدی با دو سرنشین مشکوک شدند و بعد از استعلام شماره پلاک آن فهمیدند این خودرو مسروقه است، به‌همین‌دلیل به راننده دستور ایست دادند، اما مرد ناشناس بر سرعت خود افزود و تلاش کرد فرار کند. به‌این‌ترتیب عملیات تعقیب‌وگریز آغاز شد تا اینکه بالاخره پراید متوقف شد و دو سرنشین آن دستگیر شدند. مأموران در ادامه به بازرسی از پراید پرداختند و تعداد زیادی لوازم خودرو را که معلوم بود مسروقه است، پیدا کردند. دو متهم به دادسرای سرقت منتقل شدند و تحت بازجویی قرار گرفتند. یکی از آنها که راننده پراید بود، گفت: من دو سال قبل در یک میهمانی شبانه با دختری به نام مهسا دوست شدم. به مهسا خیلی علاقه داشتم و می‌خواستم با او ازدواج کنم، اما این دختر خیلی پرتوقع بود و خواسته‌های زیادی از من داشت. از طرفی من شغل مناسبی نداشتم، به‌همین‌دلیل چاره‌ای برایم نمانده بود جز اینکه دزدی کنم و از این راه وسایلی را که مهسا می‌خواهد برایش بخرم. بعد از مدتی به اتهام سرقت دستگیر شدم و دو سال تمام در زندان بودم. وقتی از حبس آزاد شدم، به سراغ مهسا رفتم، اما فهمیدم او با پسری به اسم آرش دوست شده است. متهم ادامه داد: من به‌خاطر مهسا به زندان افتاده بودم و نمی‌توانستم تحمل کنم پسری دیگر با او دوست باشد، به‌همین‌دلیل شماره آرش را پیدا و تلفنی او را تهدید کردم. او هم همین کار را انجام داد و در نهایت ما قرار ملاقات حضوری گذاشتیم و در آن قرار با هم گلاویز شدیم، اما در نهایت دعوا تمام شد. یک هفته بعد از آن بود که آرش با من تماس گرفت و از اتفاقی تازه خبر داد.

جوان سارق در ادامه اعترافاتش توضیح داد: آرش به من گفت ما به‌خاطر مهسا با هم درگیر شدیم درحالی‌که مهسا هم تو و هم مرا رها کرده و به سراغ پسری دیگر رفته و نامزد او شده است. شنیدن این حرف خیلی برایم سنگین بود. نمی‌توانستم بپذیرم دختری جوان احساسات من را این‌طور به بازی گرفته باشد، به‌همین‌سبب مصمم شدم از مهسا انتقام بگیرم. از طرفی آرش گفت او هم از این دختر به‌شدت ناراحت است و حاضر است در انتقام‌گیری به من کمک کند. من در زندان نحوه دزدیدن خودروهای پراید و پژو را یاد گرفته بودم. از طرفی مهسا پراید داشت. یک روز همراه آرش به سراغ خودروی این دختر رفتیم و آن را دزدیدیم تا به این شیوه انتقام خودمان را بگیریم. متهم در ادامه گفت: بعد از آن سرقت، از آنجا که این کار درآمد خوبی داشت، با آرش تصمیم گرفتیم به دزدی ادامه بدهیم تا اینکه عاقبت دستگیر شدیم. بنا بر این گزارش، این متهم و همدستش درحال‌حاضر در بازداشت هستند و تحقیقات از آنها ادامه دارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر