کد خبر 370166

در کرمانشاه اتفاق افتاد؛

مزاحمت اینترنتی مرد شصت ساله برای دختر نوجوان

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه از کشف یک مورد پرونده ایجاد مزاحمت در شبکه اجتماعی اینستاگرام خبر داد و گفت : بعضی افراد زمانی که وارد فضای مجازی می‌شوند به راحتی تحت تاثیر قرار گرفته و با توجه به اینکه گمان می‌کنند ناشناس هستند دست به هر کاری می‌زنند.

به گزارش اقتصادآنلاین، سرهنگ "علی کریمی" رییس پلیس فتا استان کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس فتا گفت:  فردی به پلیس فتا مراجعه و با طرح شکایت عنوان داشت شخصی ناشناس برای دختر نوجوانش در شبکه اجتماعی اینستاگرام ایجاد مزاحمت نموده که این کار باعث برهم خوردن  آرامش روانی و افسردگی دختر ایشان شده است لذا پرونده ای در این خصوص توسط کارشناسان سایبری تشکیل شد.

وی افزود: پس از تحقیقات اولیه از شاکی و بررسی موضوع، تلاش برای شناسایی متهمان به صورت ویژه در دستور کار تیمی از کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت؛ در این خصوص ابتدا فردی  که یک پسر جوان بود شناسایی و با هماهنگی مقامات قضایی به پلیس فتا احضار شد.

سرهنگ کریمی ادامه داد : پسر جوان با مشاهده مدارک و مستندات بیان داشت مدتی قبل برای پدر مسنش شبکه اجتماعی اینستاگرام را نصب کرده و پیج فرد مزاحم در اختیار پدرش بوده است.

این مقام انتظامی گفت: با توجه به شواهد جدید با هماهنگی مقام قضایی متهم شصت ساله شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شد، متهم ابتدا منکر بزه انتسابی شد اما پس از مشاهده مستندات غیرقابل انکار به بزه انتسابی اعتراف و اذعان داشت تحت تاثیر جذابیت شبکه اجتماعی اینستا گرام قرار گرفته و به خاطر کنجکاوی با دختر نوجوان شاکی از این طریق آشنا و ارتباط مجازی بدون ملاقات حضوری برقرار کرده است.

رئیس پلیس فتا کرمانشاه هشدار داد: هرگونه مزاحمت برای اشخاص حقیقی و حقوقی از طریق فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مطابق قانون جرائم رایانه‌ای‌، جرم بوده و قانون‌گذار برای مرتکبین این قبیل از جرایم، مجازاتی پیش‌بینی، کرده است.

این مقام مسئول از هموطنان خواست: در صورت مواجه و یا مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir  بخش تماس با ما  و یا شماره تلفن هفت رقمی ۲۱۸۲۱۹۲۱  با ما در میان بگذارند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری