{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 317703

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان گفت: نیروهای هنگ مرزی سراوان در درگیری با قاچاقچیان در محدوده مرزی این شهرستان ۹۳۵ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک کشف کردند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، سردار سعید کمیلی دوشنبه شب در این باره اظهار داشت: مرزداران هنگ مرزی سراوان با اشراف اطلاعاتی از قصد قاچاقچیان برای انتقال محموله موادمخدر به عمق کشور آگاه شده و بلافاصله با هوشیاری کامل به اجرای کمین و تشدید پوشش منطقه پرداختند.

وی ادامه داد: سوداگران مرگ که قصد داشتند در فرصتی مناسب محموله مواد مخدر را بوسیله 10 رأس دواب (چهارپایان) وارد کشور کنند با توجه به عملیات غافلگیرانه و حجم زیاد آتش مرزداران در رسیدن به اهداف شوم خود ناکام ماندند.

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان گفت: در این عملیات 935 کیلوگرم موادمخدر از نوع تریاک توسط مرزداران کشف شد.

وی با تقدیر از همکاری خوب نهادهای اطلاعاتی و مرزنشینان با مجموعه مرزبانی سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: سوداگران مرگ، قاچاقچیان و متجاوزان بدانند که مرزنشینان و مرزداران غیور با وحدت و اعتقاد قلبی به حفظ حریم امنیتی مرزهای جمهوری اسلامی ایران پرداخته و مقتدرانه با هرگونه تخلف و اقدامات غیرقانونی در مرز مقابله و برخورد می کنند.

 سیستان و بلوچستان پیشرو ترین استان در جهان از لحاظ مبارزه با مواد خانمان سوز مخدر است.

این استان با وسعتی حدود 187 هزار و 502 کیلومتر مربع (معادل 5/11درصد مساحت کشور) به مرکزیت زاهدان حدود 1200 کیلومتر مرز زمینی با افغانستان و پاکستان دارد.

سراوان از توابع سیستان و بلوچستان در 347 کیلومتری جنوب شرق زاهدان مرکز این استان و در همسایگی کشور پاکستان واقع شده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری