کد خبر 453446

مدیرکل صندوق بین‌المللی پول؛

آسیب ۱۲تریلیون دلاری کرونا به اقتصاد جهان

مدیرکل صندوق بین‌المللی پول گفت: کرونا به اقتصاد جهان تا پایان سال میلادی ۲۰۲۱ حدود ۱۲ تریلیون دلار آسیب می‌زند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، «کریستینا گئورگیوا» جمعه شب در گفت وگو با شبکه الجزیره قطر افزود: تأثیر کرونا بیشتر بر کشورهایی که وضع شکننده‌ای دارند خواهد بود و اقتصاد این کشورها حدود ۱۳ درصد کوچکتر خواهد شد.

وی در خصوص لبنان نیز اظهار کرد: این کشور در شرایط اقتصادی بسیار سختی قرار گرفته و برای عبور از بحران، نیاز به انجام اصلاحات دارد.

مدیرکل صندوق بین‌المللی پول بیان کرد: از لبنانی‌ها می‌خواهم که برای وحدت هدف، تلاش کنند تا اقدامات لازم را برای بازگرداندن تعادل به اقتصادشان اتخاذ کنیم.

گئورگیوا تأکید کرد: ما به گفت وگو با دولت لبنان ادامه خواهیم داد؛ هرچند که هنوز پیشرفتی حاصل نشده و به توافقی دست نیافتیم.

وی درخصوص شرایط اقتصادی کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز گفت: اقتصاد کشورهای خلیج شدیداً تحت تأثیر کرونا و کاهش قیمت نفت قرار گرفته و پیش‌بینی می‌کنیم تولید اقتصاد آنها بیش از هفت درصد کوچکتر شود.

بورس‌های عربی خلیج فارس از اسفند ۱۳۹۸ همزمان با شیوع جهانی ویروس کرونا و کاهش تقاضا برای نفت و به تبع آن کاهش قیمت جهانی نفت، روند نزولی را پیش گرفته و پیش‌بینی‌ها از آینده اقتصادی منطقه نیز چندان برای بازگشت روزهای پررونق امیدوارکننده نیست.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری