کد خبر 433928

طبق آخرین آمار از شیوع کرونا:

ابتلای بیش از دو میلیون و ۷۲۶هزار نفر در دنیا/ بیش از ۵۰هزار نفر در آمریکا قربانی کرونا شده‌اند

شمار جهانی مبتلایان و قربانیان کروناویروس جدید که تاکنون در ۲۱۰کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، هم‌چنان روند افزایشی دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، شمار جهان مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ ناشی از کروناویروس جدید تاکنون به دو میلیون و ۷۲۶ هزار و ۷۵۹ رسیده که از این میان ۱۹۱ هزار و ۸۴ تن جان باخته و ۷۴۹ هزار و ۸۸۸ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

در حال حاضر پنج کشور نخست به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان به این بیماری شامل ایالات متحده، اسپانیا، ایتالیا، فرانسه و آلمان هستند که آمریکا همچنان با اختلاف بالا از سایر کشورها بیشترین شمار مبتلایان و قربانیان کرونا را در جهان دارد.

بنابر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنابر گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را داشته‌اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:   

۱. ایالات متحده ۸۸۶ هزار و ۷۰۹ مبتلا، ۵۰ هزار و ۲۴۳ قربانی

۲. اسپانیا ۲۱۳ هزار و ۲۴ مبتلا، ۲۲ هزار و ۱۵۷ قربانی

۳. ایتالیا ۱۸۹ هزار و ۹۷۳ مبتلا، ۲۵ هزار و ۵۴۹ قربانی

۴. فرانسه ۱۵۸ هزار و ۱۸۳ مبتلا، ۲۱ هزار و ۸۵۶ قربانی

۵. آلمان ۱۵۳ هزار و ۱۲۹ مبتلا، ۵۵۷۵ قربانی

۶. انگلیس ۱۳۸ هزار و ۷۸ مبتلا، ۱۸ هزار و ۷۳۸ قربانی

۷. ترکیه ۱۰۱ هزار و ۷۹۰ مبتلا، ۲۴۹۱ قربانی

۸. ایران ۸۷ هزار و ۲۶ مبتلا، ۵۴۸۱ قربانی

۹. چین ۸۲ هزار و ۸۰۴ مبتلا، ۴۶۳۲ قربانی

۱۰. روسیه ۶۲ هزار و ۷۷۳ مبتلا، ۵۵۵ قربانی

بنابراین گزارش سایر کشورهایی که شمار مبتلایان به این بیماری در آنها از ۲۰ هزار نفر فراتر رفته شامل برزیل با ۵۰ هزار و ۳۶ مبتلا، بلژیک با ۴۲ هزار و ۷۹۷ مبتلا، کانادا با ۴۲ هزار و ۱۱۰ مبتلا و همچنین کشورهای هلند، سوئیس، هند، پرتغال و پرو هستند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر