{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 428310

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

منابع دولتی مکزیک اعلام کردند با توجه به وابستگی حدودا ۴ درصدی تولید ناخالص داخلی این کشور به بخش معدن، با تلاش برای جلوگیری از "فلج شدن" عملیات‌های این بخش در آینده و همچنین ارتقای امنیت معادن، بخشی از عملیات‌های معدنی می‌تواند ادامه داشته باشد.

اقتصاد آنلاین - طاهره گودرزی؛ بر اساس گزارشی از رویترز، مقامات دولتی مکزیک اعلام کردند بخش معدن مکزیک که یکی از صنایع عمده و اصلی این کشور است، موظف است که در شرایط کنونی عملیات بحرانی بهداشت عمومی برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا را ضروری تلقی کند.

بر اساس این گزارش، آندرس مانوئل لوپز اوبرادور رییس جمهوری مکزیک اوایل این هفته با اعلام شرایط اضطراری بهداشت و سلامت در مکزیک اعلام کرد که به دلیل شیوع ویروس کرونا، تمامی فعالیت‌های غیر ضروری مستلزم توقف و یا کاهش فعالیت است. این بیانیه پس از تایید افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در مکزیک به بیش از هزار مورد صادر شد.

این گزارش می‌افزاید، بخش‌هایی که  از نظر دولت نباید متوقف شوند شامل شرکت‌های تولید مواد غذایی، مراقبت‌های بهداشتی، امنیت عمومی، امور مالی، ارتباطات، حمل و نقل و کمک‌های عمومی است.

همچنین بر اساس اعلام این منابع، بخش معدن مکزیک که حدود۴ درصد از تولید ناخالص داخلی را در این کشور بر عهده دارد با تلاش برای جلوگیری از "فلج شدن" عملیات‌های این بخش در آینده و همزمان با افزایش امنیت و بهداشت معادن، می‌توانند به بخشی از فعالیت‌های خود ادامه دهند.

در ادامه این گزارش، در ویدئو کنفرانسی که روز گذشته با حضور 31 فرماندار ایالتی، وزیران داخلی  و خارجی مکزیک برگزار شد ادامه فعالیت‌های بخش معدن،  مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری