کد خبر 424869

آمریکا یک تمرین نظامی در خلیج فارس برگزار کرد

آمریکا از برگزاری یک تمرین نظامی در خلیج فارس با مشارکت کشتی‌های گشتزنی و هواپیماهای تهاجمی و تجسسی در خلیج فارس خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، آمریکا از انجام یک تمرین در خلیج فارس در روزهای  اخیر به منظور حفظ آمادگی نیروهای خود خبر داد.

به نوشته وبگاه «دیفنس بلاگ» در این تمرین کشتیهای گشتزنی «سایکلون» وهواپیماهای گشتزنی «پوسایدون» اولین تمرین مشترک با هواپیماهای تهاجمی «ای سی-130 استینگر» را  برگزار کردند.

به گفته مقامات نظامی آمریکا، این تمرین که برای اولین بار برگزار شد برای افزایش قابلیتهای نظامیان آمریکایی طراحی شده است.

آمریکا به جزئیات بیشتر این تمرین هیچ اشاره ای نکرده است. آمریکا مدتی است که به بهانه تامین امنیت در منطقه، حضور دریایی خود را در خلیج فارس و اطراف آن را افزایش داده است.

به نوشته دیفنس بلاگ، یک مقام آمریکایی در زمینه برگزاری این رزمایش با استفاده از نام جعلی خلیج ع ر ب ی به جای خلیج فارس گفت، ما به همکاری با نیروهای ائتلاف برای تقویت بیشتر نیروهای خود و مقابله با انواع تهدیدها در خلیج عربی، دریای سرخ و آبهای مجاور ادامه می دهیم.

در روزهای اخیر ناوهای هواپیمابر فرانسه و آمریکا مستقر در دریای مدیترانه  تمرین مشترکی را برای حفظ آمادگی نیروهای خود به ویژه خلبانان مستقر در این دو ناو انجام دادند.

ناوهواپیمابر «یو اس اس آیزنهاور» و «شارل دوگل» فرانسه در این تمرین شرکت کردند و طی آن خلبانان این دو ناو تمرین‌های پرواز و فرود در عرشه‌های همدیگر را انجام دادند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر