{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 424129

مدیران عامل بانک های بزرگ آمریکایی در دیدار با ترامپ آخرین تحولات مربوط به کرونا را بررسی کردند.

به گزارش رویترز، نگرانی از پیامدهای ویروس کرونا بر روی بزرگ‌ترین اقتصاد جهان باعث شد تا دونالد ترامپ، مدیران بانک‌های بزرگ این کشور را به نشستی اضطراری فرا بخواند. طبق اعلام منابع آگاه، مدیران بانکی در این دیدار به ترامپ اطمینان خاطر داده اند که به میزان زیادی آماده کمک به کسب و کارهای کوچک و متوسط آمریکایی برای عبور از این بحران هستند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، مدیران بانک های گلدمن ساکس، بنک آف امریکا، جی پی مورگان چیس و سیتی گروپ هم چنین در دیدار با ترامپ راه های تامین نقدینگی مورد نیاز بازارها برای حفظ ثبات بازارهای مالی و پاسخ به نیاز مصرف کنندگان را بررسی کردند.

در نتیجه شیوع گسترده ویروس کرونا در کشورهای اروپایی، رئیس جمهور آمریکا تصمیم گرفت به مدت یک ماه کلیه پروازهای مسافری از اروپا به آمریکا را لغو کند. البته فعلا انگلیس از این تصمیم مستثنی دانسته شده است.

بیماری کووید-۱۹ تاکنون جان ۳۵ نفر را در آمریکا گرفته و بیش از ۱۰۰۰ نفر را مبتلا کرده است. ۳۳ ایالت از ۵۰ ایالت آمریکا با این بیماری دست و پنجه نرم می کنند و در ایالت های کالیفرنیا، واشنگتن و نیویورک وضع اضطراری اعلام شده است.

پیش از این نیز بانک مرکزی آمریکا به منظور تقویت رشد اقتصادی این کشور تصمیم گرفته بود نرخ بهره را در اتفاقی کم سابقه ۰.۵ درصد کاهش دهد که این بزرگ ترین کاهش نرخ بهره در طول ۱۲ سال اخیر بوده است. با ان حال ترامپ این اقدام را ناکافی دانسته و خواستار کاهش بیشتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو شده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری